آموزش لمسه مبل چستر

آموزش لمسه مبل چستر

با گسترش تنوع مبلمان و صنایع چوب به تدریج مبل های مدل چستر به روی کار آمدند و به دلیل راحت بودنشان به سرعت در بین مردم محبوب شدند. امروزه مبلمان چستر در دو نوع لمسه کاری شده و ساده به فروش می رسند. اگر شما هم به آموزش لمسه مبل چستر علاقه مند هستید، تا انتها با ما همراه باشید.

آموزش لمسه مبل چستر در نیپا دکوراسیون

مبل های چستر لمسه کوبی شده نسبت به نوع ساده آن جذابیت بیشتری دارد. این دسته از مبلمان ها به خانه شما یک نمای لوکس و مدرن را هدیه می دهند. ممکن است شما از قبل مبل چستر ساده ای را تهیه کرده باشید و الان برای تغییر دکوراسیون منزل به فکر لمسه کاری آن افتاده باشید. ما در این قسمت به شما نحوه این کار را آموزش خواهیم داد. با انجام لمسه کاری مبل دیگر نیازی به پرداخت هزینه های هنگفت برای خرید مبلمان جدید نیست. هم چنین شما می توانید از لمسه کاری به عنوان یک حرفه درآمدزا استفاده کنید. با یادگیری لمسه کاری مبل چستر و خرید وسایل لازم می توانید یک کارگاه تولیدی کوچک در خانه خود راه اندازی کرده و به تدریج آن را گسترش دهید.

با مراحل لمسه کاری مبل چستر آشنا شوید

قبل از انجام هرگونه اقدامی بر روی پارچه و دوخت، لازم است تا پارچه باکیفیت و مناسبی را تهیه کرده باشید. استفاده از پارچه های نازک و با تراکم اندک باعث ایجاد پارگی بر روی آن پس از مدتی استفاده خواهد شد. در نتیجه هنگامی که برای خرید پارچه مبلی به مغازه می روید، از فروشنده درخواست کنید تا شما را در انتخاب بهترین نوع پارچه و مبل راحتی لمسه دوزی شما را راهنمایی کند. مراحل انجام لمسه کاری مبل چستر به صورت زیر است:

  1. مشخص کردن نقاط کار

برای آموزش لمسه مبل چستر ، ابتدا لازم است بر روی اسفنجی است که پیش روی شماست، نقاطی را که قرار است زیر دوخت بروند، مشخص کنید. برای افزایش ظرافت کار لازم است تا اندازه گیری های دقیقی را انجام دهید؛ بنابراین با کمک یک خط کش و رعایت دقت، خط های موازی هم را روی سطح رسم کنید. اندازه این خطوط و فواصل آن ها از هم کاملا دلخواه است. پس از آن محل هایی را که روی خطوط قرار است لمسه کاری شوند با یک خودکار یا ماژیک علامت بزنید.

  • سوراخ کردن نقاط از قبل مشخص شده

در این گام بایستی از یک وسیله نوک تیز کمک بگیرید و نقاطی را که بر روی خطوط مشخص کرده اید را سوراخ کنید.

  • چسباندن لایکو بر روی اسفنج

برای جلوگیری از ایجاد سر و صدا هنگام تکیه به مبل لازم است تا لایه ای را به روی اسفنج قرار دهید. توصیه ما به شما استفاده از ورق های لایکو است. برای چسباندن ورق لایکو بر روی اسفنج باید از چسب مخصوص استفاده کنید.

  • قرارگیری پارچه مبلی بر روی اسفنج

پارچه مبلی را که از قبل تهیه کرده اید در ابعاد مورد نظر برش دهید. پارچه بریده شده را بر روی اسفنج قرار دهید. اکنون محل هایی از پارچه را که در زیر آن سوراخ اسفنج قرار دارد را کمی فشار دهید تا پارچه به داخل آن هدایت شود. بدین طریق محل این سوراخ ها از روی پارچه نیز مشخص خواهد شد.

قرارگیری پارچه مبلی بر روی اسفنج
  • لمسه کاری مبل

در این گام بایستی از یک ترفند برای پوشش محل سوراخ ها استفاده کنید. در اکثر مواقع تولیدکنندگان مبل از دکمه برای پوشش استفاده می کنند. دکمه را بر روی سوراخ قرار دهید و آن را طوری بدوزید که به هر سه پارچه، ورق لایکو و اسفنج متصل باشد. در حین کار بهتر است از یک فرد دیگر کمک بگیرید تا مراقب کشیده نشدن پارچه باشد. سعی کنید دکمه ها را محکم بدوزید تا پس از چندین بار استفاده از آن، شل و یا کنده نشود. به طور کلی می توان فرایند لمسه کاری یک مبل چستر را به پنج مرحله تقسیم کرد.

نکته ای که در پایان لازم است به آن اشاره شود در مورد قسمت چوبی مبل است. ممکن است مدل مبل شما به گونه باشد که در بعضی نقاط در زیر اسفنج چوب باشد و نتوان دوخت را در آن قسمت انجام داد. در این مواقع می توانید با کمک یک دریل آن قسمت چوب را سوراخ و نخ را از آن رد کنید.

قیمت مبل لمسه چستر و آموزش لمسه مبل چستر

قیمت مبل های چستر بسته به این که لمسه دوزی شده یا ساده باشند، باهم متفاوت است. قطعا نوع لمسه دوزی شده آن نسبت به نوع ساده گران تر است. هم چنین جنس پارچه به کار رفته برای دوخت لمسه از معیارهای مهم قیمت گذاری به شمار می رود. هرچقدر کیفیت و دوام پارچه بیشتر باشد و یا پارچه به روزتری انتخاب شود، قیمت آن نیز بالاتر خواهد رفت. در کنار این موارد بایستی به نحوه دوخت لمسه مبل چستر نیز توجه داشته باشید. طبیعتا مبلمان های لمسه دستی نسبت به نوع دوخت به علت استفاده از هنر دست و وقت گیرتر بودن، گران تر هستند.

البته گاهی خرید یک مبل کمی گران تر شاید در ابتدا سخت به نظر برسد، اما به دلیل عدم نیاز به تعمیر یا تعویض های چندباره در نهایت از نظر اقتصادی به صرفه تر است. با وجود همه این نکات هنوز هم می توان مراکز خرید مبل های لمسه چستری را یافت که محصولات باکیفیت را با قیمت مناسب تری به دست فروشندگان می رسانند.

اگر هم شما قصد یادگیری آموزش لمسه مبل چستر و انجام آن را در خانه دارید یک سری هزینه های اولیه را بایستی پرداخت کنید. میزان هزینه پرداختی شما به کیفیت وسایل اولیه خریداری شده به خصوص پارچه بستگی دارد. هرچقدر کیفیت پارچه بالاتر باشد قیمت آن نیز افزایش می یابد.

قیمت مبل لمسه چستر

انواع مبل چستر

مبلمان های چستر در دو نوع موجود هستند که عبارتند از:

  • مبل چستر لمسه دستی

مبلمان های لمسه چستری که شما آموزش دیده و انجام می دهید، لمسه دستی به حساب می آید. به جرئت می توان گفت زیبایی ظاهری مبلمان چستر دستی از نوع چرخی آن بیشتر است. به همین دلیل با قیمت بالاتری در بازار صنایع چوب به فروش می رسد؛ بنابراین با یادگیری لمسه مبل چستر به عنوان یک هنر دستی خاص می توانید مشتریان خاص خود را جذب کنید و محصولاتتان را به فروش برسانید.

  • مبلچستر لمسه دوخت

این مدل از مبل های لمسه چستر توسط دستگاه ها و چرخ های مخصوصی دوخته می شوند. هرچند که قیمت آن نسبت به نوع دستی پایین تر است، ولی سختی کار کمتری نیز دارد؛ بنابراین اگر به دنبال کار راحت تری هستید یا می خواهید تولیدات خود را در یک بازه زمانی معین افزایش دهید، لمسه دوخت گزینه مناسبی محسوب می شود. فقط کافی است با جمع آوری سرمایه اولیه نسبت به خرید دستگاه و نخ های مخصوص آن اقدام کنید.

هم چنین لازم است تا حداقل فضایی را برای قرار دادن دستگاه ها در نظر بگیرید. در این بخش قصد داریم تا نحوه دوخت لمسه به کمک چرخ های مخصوص را نیز برایتان بیان کنیم. به طور کلی مراحل انجام لمسه مبل چستر با دستگاه به صورت زیر است:

  1. در این نوع دوخت نیز خیاط محل خطوط موازی را به شکل خیلی دقیق بر روی پارچه می کند.
  2. سپس از روی این خطوط با کمک چرخ دوخت می زند.
  3. با دوختن دکمه بر روی نقاط مشخص شده باعث فرورفتگی پارچه و ایجاد شکل نهایی لمسه می شود.

مدل مبل چستر لمسه

مبل لمسه چستر در واقع همان مبل راحتی است که با انجام لمسه دوزی بر آن ظاهری مجلل تر را به خود گرفته است. معمولا در این نوع مبلمان از هنر لمسه دوزی هم برای قسمت نشیمن و هم برای قسمتی پشتی مبل استفاده می شود. پارچه به کار رفته در لمسه آن می تواند از جنس های متفاوتی انتخاب شود، ولی بیشتر از پارچه های چرمی بهره گرفته می شود. این دسته از مبل ها به راحتی با هر نوع طراحی داخلی هماهنگ می شوند؛ زیرا در طرح های مختلفی به فروش می رسند. شما می توانید طبق سلیقه و دکور داخلی منزلتان مناسب ترین آن را برای خانه خریداری کنید.

نشیمن های مبل چستر لمسه برای دو و سه نفر طراحی شده است. هم چنین اگر یک ست کامل از مبل چستر لمسه را خریداری کنید احتمالا در کنار آن صندلی چستر نیز وجود خواهد داشت. این صندلی از ناحیه پشتی و دسته لمسه دوزی شده است و بسیار شبیه مبل های تک نفره است. در نهایت اگر شما هم به دنبال یک مبل راحت و قابل تطبیق با هر فضا و محیطی هستید، پیشنهاد ما به شما مبل چستر لمسه است.

مدل مبل چستر لمسه

سخن پایانی

احتمالا اکنون با وجود مطالبی که بیان کردیم، به ارزش بالای وجود یک دست مبلمان چستر لمسه در طراحی داخلی دکوراسیون پی برده اید. اگر شما هم قصد داشتن این مبلمان های زیبا را در گوشه ای از خانه یا محل کار خود دارید، با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما در هر زمان آماده پاسخ گویی، راهنمایی و ثبت سفارشات شما عزیزان هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *