این علم پرطرفدار به معنای باد و آب می باشد

اصول و نکات مهم در فنگ شویی اتاق خواب

فنگ شویی چیست؟

در این مقاله قصد داریم به فنگ شویی اتاق خواب بپردازیم. پس قبل از هر کاری لازم است در ابتدا با معنای خود فنگ شویی آشنا شویم. آیا تاکنون فنگ شویی و یا فنگ شویی اتاق خواب به گوشتان خورده است؟ اگر به فیلم و سریال ایرانی علاقه داشته باشید و سریال پایتخت را دیده باشید، در آن فیلم کلمه فنگ شویی را از زبان ارسطو عامل شنیده اید. در آن فیلم همسر ارسطو چینی بود و برای دکوراسیون منزل خود از آیین فنگ شویی استفاده کرده بود.

درباره فنگ شویی چه می دانید؟

فنگ شویی را می توان یکی از هنرهای زیبا و باستانی در چین دانست. از این علم برای ایجاد دکوراسیون مناسب و زیبا در مکان های مختلفی از جمله خانه، محیط کار، مراکز تجاری، باغ و … استفاده می شود. از مهم ترین هدف های فنگ شویی می توان به افزایش انرژی مثبت، شادابی، نشاط و سلامتی در آن محیط اشاره کرد.

فنگ شویی به چه معناست؟

در زبان کهن چینی فنگ شویی به چه معناست؟ شاید جالب باشد بدانید که این علم پرطرفدار به معنای باد و آب می باشد. اگر می خواهید بدانید این آیین قدیمی مربوط به کجا می شود، باید به شما بگوییم که ریشه در باور اهالی خاور دور دارد. اهالی خاور دور به ویژه مردم چین باستان اعتقاد داشتند که رعایت این سنت و آیین  می تواند باعث ایجاد شادی، امید، سلامتی و موفقیت شود.

امروزه آوازه و شهرت علم فنگ شویی به کل دنیا رسیده است و افراد زیادی به این هنر علاقه منده شده اند. با رعایت اصول و قواعد علم فنگ شویی می توانید محیطی شادتر و سالم تر برای خود و اطرافیانتان مهیا نمایید.

فنگ شویی اتاق خواب

Figure 1 فنگ شویی اتاق خواب

فنگ شویی اتاق خواب

شاید جالب باشد بدانید که علم فنگ شویی، نگاه ویژه ای به اتاق خواب دارد. به عبارت دیگر در فنگ شویی از اتاق خواب به عنوان اصلی ترین بخش خانه یاد می شود. به همین خاطر دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب از نظر فنگ شویی بسیار پر اهمیت است. با توجه به علم فنگ شویی همواره لازم است در چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب خود نکاتی را مورد توجه قرار دهید. یکی از مهم ترین ویژگی های اتاق خواب فنگ شویی شده را می توان ایجاد حس امنیت و آرامش در افراد دانست. گفتنی است که اتاق خواب فنگ شویی شده، خوابی لذت بخش را برای شما به ارمغان می آورد. از دیگر مزایای اتاق خواب فنگ شویی شده می توان به استحکام روابط زناشویی زوجین اشاره کرد. با الهام گرفتن از علم فنگ شویی در دکوراسیون اتاق خواب خواهید دید که سلامت و نشاط افراد به صورت چشم گیری افزایش پیدا خواهد کرد.

فنگ شویی اتاق خواب

Figure 2 فنگ شویی اتاق خواب به چه معناست

همان طور که اشاره شد رعایت اصول و قواعد فنگ شویی در چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب می تواند تاثیرات مثبت فراوانی بر اعضای خانواده داشته باشد. ایجاد محیط لطیف و پر از آرامش به دور از استرس یکی از ویژگی های شاخص استفاده از اصول و علم فنگ شویی در دکوراسیون اتاق خواب می باشد. با توجه به موارد گفته شده اگر شما هم علاقه مند به استفاده از اصول فنگ شویی در دکوراسیون اتاق خواب خود شدید، پس خواندن ادامه ی مقاله را از دست ندهید. چرا که در ادامه ی این مقاله قصد داریم به معرفی اصول کاربردی فنگ شویی در رابطه با چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب بپردازیم. امیدواریم نهایت استفاده را از مطالبی که در ادامه خواهیم گفت ببرید.

چه اصولی برای فنگ شویی اتاق خواب وجود دارد؟

در این بخش از مقاله به معرفی اصول کاربردی فنگ شویی اتاق خواب خواهیم پرداخت. در ابتدا شاید این سوال را از خودتان پرسیده باشید که از چه نکات و اصولی برای فنگ شویی اتاق خواب باید استفاده کنیم؟ اگر به دنبال آموزش کامل و کاربردی فنگ شویی اتاق خواب می گردید، خواندن این مقاله برایتان بسیار مفید خواهد بود.

اصول مهم و کاربردی فنگ شویی اتاق خواب

اصل شماره ی 1 : حفظ و تثبیت آرامش و سکوت در محیط اتاق خواب

یکی از اصول مهم در فنگ شویی اتاق خواب را می توان حفظ سکوت و آرامش در محیط اتاق خواب دانست. توجه به این اصل می تواند سبب تامین اوقات خوش و آرام در اتاق خواب شما شود. با توجه به این نکته که اکثر مردم وقت زیادی را در اتاق خواب خود می گذرانند، پس توجه به دکوراسیون اتاق خواب بسیار مهم است. اتاق خواب نقش کلیدی در هر خانه ای دارد. هزینه کردن برای دکوراسیون اتاق خواب و رعایت اصول فنگ شویی اتاق خواب تاثیر مثبتی بر روحیه و انرژی شما خواهد داشت. طبق گفته متخصصان علم فنگ شویی باید انرژی غالب در اتاق خواب شما به صورت انرژی ملایم و آرام باشد. و هم چنین در ادامه می گویند که مقدار کمی از انرژی موجود در فضای اتاق خواب شما باید انرژی فعال باشد. از انرژی فعال به عنوان انرژی یانگ Yang و از انرژی آرام و ملایم با نام انرژی یین  Yin در علم فنگ شویی یاد می شود.

اصل شماره ی 2 : رعایت نظم و پاکیزگی

در آیین فنگ شویی به رعایت بهداشت و پاکیزگی توجه ویژه ای شده است. از آن جایی که همه ی ما بیش از یک سوم عمر خود را در اتاق خواب سپری می کنیم، پس توجه به پاکیزگی و نظم در اتاق خواب امری لازم و مهم به نظر می سد. یکی از گام های اولیه و اساسی برای آن که انرژی مثبت در اتاق خواب به حداکثر میزان خود برسد، رعایت پاکیزگی و نظم در آن محیط می باشد.

فنگ شویی اتاق خواب

Figure 3 اصول مهم فنگ شویی اتاق خواب

طراحی دکوراسیون اتاق خواب با اصول فنگ شویی

اصل شماره ی 3 : رعایت تعادل در انتخاب و چیدمان وسایل اتاق خواب

یکی از اصول مهم در فنگ شویی اتاق خواب توجه به  تعادل در انتخاب و چیدمان وسایل اتاق خواب می باشد. با رعایت اصل تعادل در دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب می توانید آرامش را به فضای اتاق خواب خود هدیه کنید. متخصصین علم فنگ شویی اتاق خواب، در راستای ایجاد تعادل در محیطی آرام و امن توصیه می کنند از وسایلی مثل آباژور و کوسن های تخت به صورت جفت خریداری نمایید. شیوه قرار گیری این وسایل نیز در اتاق خواب بسیار حائز اهمیت است. خرید جفت و یکسان برخی از وسایل اتاق خواب نقش بسزایی در ایجاد تعادل و انتقال آرامش را در اتاق خواب بر عهده دارند. سعی کنید وسایل و اشیاء جفت را به صورت متقارن در دکوراسیون اتاق خواب قرار دهید. برای مثال وقتی دو آباژور جفت و مشابه خریداری می کنید و دو طرف تخت خواب قرار می دهید، نور ملایم و یکسان آباژور ها می تواند باعث ایجاد مرکزیت در فضا و افزایش آرامش و تعادل در اتاق شود. نهایت می توان این طور نتیجه گرفت که در چیدمان اتاق خواب بهتر است لوازم را طوری در دو طرف تخت خواب قرار دهید که تعادل برقرار باشد. گفتنی است که رعایت اصل تعادل در اتاق خواب می تواند در حفظ روابط فردی نیز موثر باشد.

یکی دیگر از نکات مهم در رعایت اصل تعادل این است که تا جایی که می توانید اتاق خواب خود را خلوت و دور از وسایل اضافی نگهدارید. همان طور که اشاره شد، تعادل و تناسب از اصول مهم و حیاتی در علم فنگ شویی به حساب می آیند. وجه داشته باشید که موقعیت تخت شما باید با هر 4 گوشه ی دیوار تناسب داشته باشد. از ریخت و پاش و بی نظمی در دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب خود به شدت بپرهیزید. پس همواره به حفظ تناسب فضا و ایجاد تعادل در فنگ شویی اتاق خواب توجه لازم را داشته باشید.

اصل شماره ی 4: ایجاد حس امنیت و پشتیبانی

ایجاد حس امنیت و پشتیبانی به عنوان یکی از اصول اساسی در فنگ شویی اتاق خواب معرفی می شود. چیدمان و دکوراسیون اتاق باید به گونه ای تنظیم شود که در فرد احساس ناامنی و تهدید را ایجاد نکند. اتاق خواب جایی برای آرامش و استراحت است، به همین جهت در فنگ شویی نیز به این موضوع اهمیت ویژه ای داده است. پس سعی کنید در دکوراسیون فنگ شویی اتاق خواب همواره به اصل ایجاد حس امنیت و پشتیبانی توجه ویژه داشته باشید.

اصل شماره ی 5 : ایجاد انرژی مثبت و جلوگیری از انرژی منفی

ایجاد انرژی مثبت و جلوگیری از انرژی منفی به عنوان یکی از اصول و اهداف کلیدی فنگ شویی اتاق خواب معرفی می شود. در .واقع با رعایت نکات و قواعد فنگ شویی به دنبال ایجاد محیطی شاداب، مملوء از انرژی مثبت و احساس خوشایند هستیم.

اصل شماره ی 6 : حفظ سلامت جسمی افراد

یکی دیگر از اصول مهم در فنگ شویی اتاق خواب، حفظ سلامت جسمی می باشد. پس برای آن که همواره در اتاق خوب تان حس خوب و خوشایند داشته باشید، به اصولی که در این مقاله گفته می شود توجه لازم را داشته باشید.

نکات مهم و کاربردی برای ایجاد فضای آرام و ملایم در اتاق خواب :

در این بخش قصد داریم به معرفی نکات مهم و کاربردی برای ایجاد فضای آرام و ملایم در اتاق خواب بپردازیم.

فنگ شویی اتاق خواب

Figure 4 اصول فنگ شویی اتاق خواب

تخت خوابتان را در راستای درب اتاق قرار ندهید !!!

بسیاری از افرادی که در زمینه علم فنگ شویی اتاق خواب تجربه دارند، توصیه می کنند که تخت خواب را در راستای درب اتاق قرار ندهید. متخصصان علم فنگ شویی دلیل این امر را این طور توضیح می دهند که چون درب اتاق محل ورود انرژی زیادی است پس اگر تخت شما به صورت مستقیم در جریان این انرژی باشد، ممکن است آرامش لازم برای یک خواب و استراحت آرام را از دست دهید. در صورتی که به هر دلیل مجبور هستید تخت خواب را در راستای درب ورودی اتاق قرار دهید، برای کاهش اثر انرژی های وارد شده می توانید از گوی کریستالی فنگ شویی استفاده کنید. با آویزان کردن گوی کریستالی فنگ شویی پشت درب، اثر انرژی های وارد شده تا حد قابل توجهی کاهش خواهد یافت. هم چنین می توانید برای کاهش اثر انرژی های وارد شده از مبل استفاده کنید و آن را پایین تخت خواب بگذارید.

از گل و گیاه در اتاق خواب خود استفاده نکنید !

این سوال برای خیلی از افراد پیش می آید که آیا می توانیم از گل، گیاه و آکواریوم در فضای اتاق خواب خود استفاده کنید؟ متخصصان علم فنگ شویی اتاق خواب پیشنهاد می کنند برای داشتن محیطی دلنشین و آرام برای اتاق خواب از گل و گیاه در اتاق خواب خود استفاده نکنید. شاید به نظرتان این جمله کمی عجیب باشد. در ادامه باید این طور توضیح دهیم که گل و گیاه در واقع چیز بدی نیستند، اما در علم فنگ شویی توصیه می شود از آن در اتاق خواب استفاده نشود. علم فنگ شویی از افراد می خواهد که حتی الامکان گل و گیاهان را از اتاق خواب خود خارج کنند.

توجه داشته باشید که گیاهان نه تنها عناصر بدی نیستند، بلکه در علم فنگ شویی نیز ارزش بالایی دارند. با در نظر گرفتن این نکته که گیاهان دارای مقادیر زیادی عنصر یانگ هستند، انرژی زیادی در اتاق خواب ایجاد می کنند که خواب آرام را از فرد خواهد گرفت. به همین خاطر متخصصان فنگ شویی برای داشتن خواب بدون دغدغه و آرام توصیه می کنند که از گل و گیاه در دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب تان  استفاده نکنید. به عبارت دیگر استفاده از عنصر آب و گیاهان در اتاق خواب ممنوع است چرا که این عناصر نام برده دارای انرژی فعال یانگ بوده و مناسب برای اتاق خواب نیستند. چرا که افراد در اتاق خواب احتیاج به آرامش و سکون دارند اما این انرژی فعال گل و گیاه مانع خواب و استراحت آرام می شود. در همین راستا می توان گفت که آکواریوم نیز گزینه مناسبی برای دکوراسیون و فنگ شویی اتاق خواب نمی باشد.

کارشناسان حوزه ی فنگ شویی توصیه می کنند حتی از تابلوهای دارای نماد آب، رود، دریا و آبشار نیز در دیوار و دکوراسیون اتاق خواب استفاده نشود.

به تعادل دو عنصر کیهانی یین و یانگ توجه داشته باشید !

عدم ایجاد تعادل بین دو عنصر کیهانی یین و یانگ می تواند باعث به هم ریختن انرژی مثبت در فضا شود. به طوری که ضعف و بیماری را برای فرد به دنبال خواهد داشت. از این رو حتما به این نکته توجه داشته باشید که در اتاق شما باید انرژی ((چی))، انرژی میان این دو عنصر کیهانی، متعادل باشد. در علم فنگ شویی از شب به عنوان یین و از روز با نام یانگ یاد می شود.

فنگ شویی اتاق خواب

Figure 5 تعادل در فنگ شویی اتاق خواب

از قوانین فنگ شویی برای اتاق خواب چه می دانید؟

زیر تخت خواب خود را خالی کنید !

شاید به نظرتان عجیب باشد اما این یک واقعیت است. در علم فنگ شویی توصیه می شود که زیر تخت خواب خود را خالی و تمیز کنید. برای داشتن یک خواب آرام بهتر است وسایل و اشیای مختلف را از زیر تخت خواب خود بردارید. اما اگر اتاق خوابتان کوچک است و مجبورید برخی از وسایل را زیر تخت قرار دهید، توصیه می کنیم که وسایلی مانند کفش و چمدان را زیر تخت خود قرار ندهید. چرا که این گونه وسایل انرژی فعال و متحرک دارند و نشانه ای از رفتن و حرکت می باشند، پس می توانند باعث اختلال در روند استراحت و خواب شما شوند.

آینه را هرگز روبروی تخت خواب خود قرار ندهید !

از دیگر نکات مهم برای رعایت فنگ شویی اتاق خواب این است که آینه را اگر می خواهید روی میز قرار دهید حتما حواستان باشد که آینه روبروی تخت نباشد. به عبارت ساده تر در هنگامی که روی تخت دراز کشیدید، نباید آینه طوری باشد که تصویر خود را در آن ببینید. به همین خاطر توصیه می شود برای داشتن خواب آرام، آینه و میز آینه دار را طوری در اتاق خواب جا دهید که روبروی تخت شما نباشد. پس حواستان باشد که طبق اصول فنگ شویی اتاق خواب، نباید آینه را در جایی قرار دهید که تخت خواب و یا درب های کمد در آن دیده شوند. شایان ذکر است که آینه در علم فنگ شویی به عنوان نمادی از انرژی مضاعف شناخته می شود و بهتر است برای آن که زودتر و راحت تر به خواب بروید در اتاق خواب از آن استفاده نشود.

فنگ شویی اتاق خواب

Figure 6 آموزش فنگ شویی اتاق خواب

هنگام خواب درب اتاق را ببندید !

در هنگام شب توصیه می شود درب اتاق، کمد، حمام و سرویس بهداشتی را ببندید. در آیین فنگ شویی با این کار در واقع انرژی مثبت و احساس امنیت به اتاق شما افزوده می شود.

فنگ شویی اتاق خواب

Figure 7 فنگ شویی اتاق خواب

بهتر است که زیر پنجره نخوابید !

زیر پنجره را برای قرار دادن تخت خواب انتخاب نکنید. جالب است بدانید که علاوه بر در اتاق از پنجره نیز به عنوان محل ورود و خروج انرژی چی ( Chi ) در علم فنگ شویی اتاق خواب یاد می شود. در صورتی که در معرض این انرژی قرار بگیرید، خواب شما ممکن است مختل شود. پس سعی کنید برای داشتن خوابی آرام زیر پنجره نخوابید. البته شایان ذکر است که علاوه بر نکات گفته شده، سر و صدا و باد درزهای پنجره نیز ممکن است آرامش خواب شما را بر هم زند. پس می توان این طور نتیجه گرفت که حتی الامکان تخت خود را زیر پنجره قرار ندهید. ولی اگر مجبور بودید تخت خواب را زیر پنجره قرار دهید، پس حتما پنجره را خوب درزگیری کرده و از پرده های ضخیم استفاده نمایید.

فنگ شویی اتاق خواب

Figure 8 فنگ شویی اتاق خواب

بهترین ترکیب رنگ ها در فنگ شویی اتاق خواب کدامند؟

در فنگ شویی اتاق توصیه می شود از رنگ های ملایم و خنثی شود. ترکیب رنگ های ملایم و خنثی می تواند رنگ آرامش بخشی برای اتاق خواب باشد. . برای افرادی که می خواهند از رنگ جیغ در دکوراسیون اتاق خواب خود استفاده کنند نیز راهکارهایی وجود دارد. یک ترفند این است که این دسته از افراد، اشیای دلخواه شان مانند گلدان، کوسن و تابلو را به رنگ جیغ خریداری کنند و در دکوراسیون اتاق خواب شان قرار دهند.

برای آن که بتوانید انرژی مثبت را در فضای اتاق خواب پایدار کنید، می توانید از ترکیب رنگ های موجود در طبیعت الهام بگیرید. ایده گرفتن از ترکیب رنگ فصل ها و طبیعت، یکی از بهترین روش ها برای انتخاب رنگ اتاق خواب می باشد. پس برای ترکیب رنگ در اتاق خواب خود خلاقیت داشته باشید و زیباترین فضا را به خود و همسرتان هدیه کنید

از تلویزیون در اتاق خواب استفاده نکنید !

برای داشتن خوابی آرام، علم فنگ شویی به شما توصیه می کند که از تلویزیون در اتاق خواب استفاده نکنید. در اصول فنگ شویی این نکته ذکر شده است که وجود تلویزیون در اتاق خواب باعث ایجاد میدان مغناطیسی ناسالم شده که خواب خوش و آرام را از چشمان شما خواهد گرفت. پس برای این که آرامش محیط اتاق خوابتان به هم نریزد، تلویزیون را از تاق خواب بیرون ببرید.

هوای اتاق خوابتان را مطبوع کنید ! ( هنگام صبح پنجره ها را باز کنید )

اگر به اتاق خواب خواب فنگ شویی شده علاقه دارید، باید بدانید که هوای مطبوع و تازه از نکات مهم در فنگ شویی به شمار می رود. برای حفظ سلامت، انتقال انرژی مثبت به محیط و ایجاد فضایی شاداب توصیه می شود هر روز صبح پرده ها را کنار بزنید و پنجره را باز کنید، اجازه دهید تا هوای تازه و مطبوع وارد اتاق خوابتان شود. توجه داشته باشید که یکی از راهکارهای مناسب برای خوشبو کردن اتاق خواب استفاده از رایحه های طبیعی و آرامش بخش همانند اسطوخودوس می باشد.

فنگ شویی اتاق خواب

Figure 9 قواعد فنگ شویی

قاب عکس های زیادی را به دیوار نزنید !

بر اساس یکی دیگر از قوانین فنگ شویی اتاق خواب، نباید قاب عکس های زیادی به دیوار اتاق نصب کنید. برای به یاد آوردن اعضای خانواده خانواده و کسانی که به آن ها تعلق خاطر دارید می توانید نهایتا 2 قاب عکس کوچک را بر روی پاتختی ها قرار دهید. قاب عکس های زیاد بر روی دیوار می تواند انرژی منفی به محیط ساطع کند.

محیط کار را از اتاق خواب خود جدا کنید !

شاید در دنیای کنونی توجه به این نکته خیلی امکان پذیر نباشد. چرا که افراد تایم زیادی از عمر خود را درگیر کار هستند. اما به عنوان یکی از نکات مهم فنگ شویی اتاق خواب، دیدن مشغله های کاری در هنگام خواب می تواند سبب آشفتگی و استرس در فرد شود. به همین خاطر توصیه می شود برای داشتن خوابی آرام و به دور از تنش و اضطراب، میز کار خود را یا از اتاق خواب بیرون ببرید و یا با کمک پارتیشن بین تخت خواب تان و میز کار حائل ایجاد نمایید.

فنگ شویی اتاق خواب

Figure 10 فنگ شویی

از وسایل الکترونیکی مثل تلفن همراه و … در اتاق خواب استفاده نکنید !

شاید بگویید بارها این جمله را شنیده اید اما نمی توانید بدون تلفن همراه به تخت خواب بروید. باید بگوییم که وجود وسایل الکترونیکی در اتاق خواب به طور جدی سلامت تان را به خطر خواهد انداخت. چرا که این وسایل با ایجاد میدان مغناطیسی در اتاق خواب، سلامت تان را تهدید می کنند. و نور ساطع شده از گوشی تلفن همراه روند به خواب رفتن تان را طولانی تر خواهد کرد و خوابی آرام را از شما خواهد گرفت.

از حضور شمع در دکوراسیون اتاق خواب خود غافل نشوید !

علاوه بر نور طبیعی می توانید از شمع و عود نیز برای فنگ شویی اتاق خواب خود استفاده نمایید. بسیاری از دکوراتورهای حرفه ای از انواع شمع های معطر برای دکوراسیون اتاق خواب استفاده می کنند.

اصول فنگ شویی برای تخت خواب :

تاج تخت را به دیوار تکیه دهید !

با تکیه دادن تاج تخت به دیوار، می توانید باعث ایجاد احساس امنیت و پشتیبانی در اتاق خواب شوید. پس برای داشتن خوابی آرام و به دور از اضطراب توصیه می شود که تاج تخت را به دیوار تکیه دهید.

فنگ شویی اتاق خواب

Figure 11 فنگ شویی

تخت خواب را در موقعیت فرماندهی قرار دهید

یکی دیگر از نکات مهم در فنگ شویی اتاق خواب، قرار دادن تخت در مرکز فرماندهی اتاق است. چرا که با قرار دادن تخت در موقعیت اصلی و فرماندهی اتاق خواب، نسبت به تمام اتفاقات و بخش های اتاق کنترل خواهید داشت. به عبارت دیگر با این ترفند از آرامش و امنیت بیشتری در هنگام خواب برخوردار خواهید بود. پس بهتر است موقعیت تخت خواب به گونه ای باشد که به ورودی در دید کامل داشته باشید. تخت خواب شما بر اساس مقیاس های یین و یانگ برای داشتن احساس امنیت بیشتر، بهتر است حداقل حدود 3 تا 5 سانتی متر از هر طرف با دیوار فاصله داشته باشد. با این کار در واقع انرژی بهتر در اتاق خواب شما جریان خواهد داشت و خواب آرام و به دور از استرس را تجربه خواهید کرد.

تخت را نزدیک قفسه های سنگین و زیر تیرچه و آویزهای سنگین قرار ندهید !

در صورتی که تخت خواب شما نزدیک قفسه های سنگین و زیر تیرچه و آویزهای سنگین باشد، باعث می شود به طور ناخودآگاه در درونتان احساس اضطراب و نگرانی به وجود آید. پس بنابراین برای دوری گزیدن از اضطراب سعی کنید هر گونه عنصر تهدید کننده سلامت تان را از اتاق خواب حذف کنید.

آیا نوع و جنس تخت خواب در فنگ شویی اتاق خواب تاثیر دارد؟

بله، نوع و جنس تخت خواب و تشک در فنگ شویی اتاق خواب تاثیرگذار است. در ادامه بیشتر با نکات مهم در زمینه خرید تخت، تشک و ملحفه آشنا خواهیم شد.

در هنگام خرید تخت خواب و تشک به چه نکاتی توجه کنیم؟

بهتر است تخت با تاج یکپارچه خریداری نمایید

وجود تاج تخت یکپارچه و مستحکم می تواند نقش موثری در ایجاد حس امنیت داشته باشد. تخت هایی که تاج آن ها به صورت عمودی و جدا از هم هستند، در فرد حس ناامنی و تهدید ایجاد می کنند. تخت های با تاج تیز و جدا از هم مناسب فنگ شویی نخواهند بود. 

تخت خوابی با چارچوب چوبی یا پارچه ای بخرید !

توجه داشته باشید که قرار دادن تخت خواب های فلزی در محیطی که امواج رادیویی و انرژی الکتریکی وجود دارد، باعث ایجاد میدان مغناطیسی می شود. چرا که فلز خاصیت رسانایی دارد و خوابیدن بر روی تخت فلزی می تواند به سلامت شما آسیب وارد کند. به همین خاطر توصیه می شود که به جای خرید تخت خواب هایی با چارچوب فلزی از تخت خواب های با چارچوب پوبی یا پارچه ای خریداری نمایید، تا در روند خوابتان هیچ مشکل و اختلالی ایجاد نشود.

فنگ شویی اتاق خواب

Figure 12 فنگ شویی

تختی که چارچوبش با زمین فاصله دارد بخرید !

همان طور که در بخش های قبل اشاره شد، برای داشتن خواب آرام و به دور از تنش بهتر است زیر تخت خواب خود هیچ چیز قرار ندهید. از این رو توصیه می شود تختی که چارچوبش با زمین فاصله دارد، خریداری نمایید. تخت خواب های دارای کشو نیز گزینه مناسبی برای فنگ شویی اتاق خواب نمی باشند.

تشک طبی و باکیفیت خریداری نمایید !

برای داشتن خوابی آرام، وجود تشک خوب و باکیفیت الزامی است. در فنگ شویی اتاق خواب حتما به کیفیت و طبی بودن تشک توجه ویژه داشته باشید. پس در هنگام خرید تخت خواب حتما به سراغ تشک طبی و باکیفیت بروید، چرا که قرار است ساعات طولانی بر روی آن تشک استراحت نمایید.

فنگ شویی اتاق خواب

Figure 13 فنگ شویی

با توجه به فنگ شویی اتاق خواب، در هنگام خرید پتو و ملحفه به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

در هنگام خرید پتو و ملحفه بهتر است به سراغ ملحفه و پتوهای با الیاف طبیعی بروید. چرا که ملحفه و پتوی تولید شده با الیاف طبیعی و ارگانیک به پوست شما آسیب نمی زند و از بروز حساسیت و آلرژی جلوگیری می کند.

Figure 14 فنگ شویی

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم تا شما را با اصول و نکات مهم در فنگ شویی اتاق خواب آشنا کنیم. هر آن چه در دکوراسیون اتاق قرار می دهید، می تواند تاثیر شگرفی در جریان انرژی چی داشته باشد. از نظر روانشناسی، رنگ ها در روحیه افراد موثر هستند. پس در چیدمان اتاق خواب خود به نحوه قرار گیری اشیا و رنگ ها توجه ویژه ای داشته باشید. همان طور که اشاره شد در فنگ شویی اتاق خواب به دنبال ایجاد فضایی پرنشاط و سرشار از انرژی مثبت هستیم. از مهم ترین اصولی فنگ شویی که در این مقاله به آن ها پرداخته شد می توان به رعایت تعادل در انتخاب و چیدمان وسایل اتاق خواب، حفظ و تثبیت آرامش و سکوت در محیط اتاق خواب، ایجاد حس امنیت و حفظ سلامت جسمی افراد اشاره کرد. هم چنین در ادامه ی مقاله به معرفی نکات کاربردی و مهم در فنگ شویی اتاق خواب پرداختیم. امیدواریم از مطالب ارائه شده نهایت استفاده را برده باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *