دکوراسیون محیط اداری

ترفند های ساده جهت زیبا سازی خانه

ممکن است بیشتر اوقات خود را در منزل بگذرانید یا این که اگر در بیرون از خانه شاغل هستید زمان استراحت، در محیط خانه به گذراندن اوقات فراغت خود خواهید پرداخت. بنابراین زیبا سازی خانه یکی از مهم ترین مواردی است که هنگام خرید یا اجاره ی منزل مسکونی باید آن را در نظر بگیریم. اگر فضایی که در آن زندگی می کنیم، فرزندانمان رشد پیدا می کنند، عزیزانمان را در آن ملاقات می کنیم، استراحت می کنیم و… از دکوراسیون مناسبی برخوردار باشد، انرژی و شور بیشتری برای زندگی خواهیم داشت.

تاثیر دکوراسیون فضایی که در آن زندگی می کنیم و زیباسازی خانه بر سلامت روان و روحیه ما و فرزندانمان از نظر علمی نیز ثابت شده است. به همین خاطر است که علم فنگ شویی به دکوراسیون محیط زندگی به صورت اختصاصی می پردازد تا دکوراسیون محل زندگی بر سطح انرژی و افکار ما بتواند بیشترین تاثیر مثبت را بگذارد. شما می توانید با تغییر دکوراسیون و زیباسازی خانه فضای منزل را متحول کنید. استفاده از رنگ های جدید در دیوارهای منزل نیز می تواند به شدت در عوض کردن ظاهر خانه و نو شدن آن اثر گذار باشد.

دیوارها را می توانید با لمسه کاری و آینه کاری تغییر دهید که در ادامه بیشتر به توضیح آنها خواهیم پرداخت. وقتی دیوارها تغییر شکل و رنگ پیدا کند لوازم منزل بیش تر خودشان را نشان می دهند. مثلا اگر دیوار اتاق را لمسه کاری و آینه کاری کنید، می توانید به سادگی روتختی را نیز با رنگ دیوارها ست کنید. اگر در بازسازی و زیباسازی خانه از لمسه کاری رنگ روشن استفاده کنید، ملحفه یا روتختی خود را طرح دار و تیره انتخاب کنید تا بیشتر خودش را نشان دهد.

دکوراسیون شیک

کمدها و قفسه هایی که روی دیوار نصب هستند نیز می توانند در رنگ و روی خانه موثر باشند. اگر نمی خواهید متحمل هزینه ی زیادی شوید قفسه ها و کمدهای دیواری را رنگ آمیزی کنید. اگر کمدها و قفسه ها خیلی قدیمی هستند می توانید از چوب های طرحدار و رنگی برای بازسازی آنها استفاده کنید. این امکان وجود دارد که درب قفسه ها و کمدها را نیز از طریق آینه کاری زیباتر کنید تا جلوه ی خاصی به فضای منزل شما بدهد. کف پوش منزل شما نیز می تواند نقش موثری در ظاهر خانه ایفا کند.

سعی کنید کف پوش منزل را متناسب با آینه کاری و لمسه کاری دیوار خانه نصب کنید. کف پوش ها به صورت ساده و طرح دار وجود دارند. طیف رنگی آن ها نیز از روشن تا تیره دارای تنوع است. یکی دیگر از راه های زیباسازی منزل توجه به نورپردازی است. نورپردازی باعث می شود تا عملیات زیباسازی خانه به نتیجه ی عالی برسد. نورپردازی را می توان تکمیل کننده ی فرایند بازسازی و نوسازی دانست. برای این که نور به میزان کافی در فضای خانه بتابد، باید متناسب با ابعاد سقف و دیوار ها پخش نور انجام شود. در ادامه به تاثیر هر یک از راه های گفته شده و شیوه درست به کارگیری آن ها جهت زیباسازی و نوسازی منزل خواهیم پرداخت.

زیباسازی خانه از طریق لمسه کاری

ایده ی لمسه کاری برای زیبا کردن محیط خانه بسیار کاربردی است و می تواند مزایای مختلفی برای شما داشته باشد. وقتی در دیوارهای منزل تغییر و تحولاتی ایجاد می کنید، در واقع یک نوع محافظ بر روی دیوارها نصب می شود. این محافظ که در واقع همان لمسه است جنس های مختلفی دارد. معمولا از جنس پارچه یا چرم قابل تهیه است. با این کار دیوارهای منزل شما برجستگی خاصی پیدا می کنند‌. از این جهت لمسه کاری با نصب کاغذ دیواری و سایر روش ها متفاوت است و جلوه ی زیباتری را به کار می دهد. به همین دلیل نیز بسیاری از افراد ترجیح می دهند از آن استفاده کنند.

اتاق خواب

تاثیر لمسه کاری در تغییر دکوراسیون غیر قابل انکار است. کافی است سری به نمونه کارهای لمسه کاری بر روی دیوار بزنید تا متوجه جلوه ی بی نظیر آن شوید. البته این را هم بهتر است بدانید که لمسه فقط مختص به دیوارهای منزل شما نیست و اگر قصد تغییر دکوراسیون و بازسازی فضای خانه را دارید می توانید از آن به عنوان یک پوشش یا محافظ بر روی درب های مختلف منزل، مثل درب ورودی و درب اتاق ها نیز استفاده کنید. لمسه کاری را می توانید با آینه کاری ترکیب کنید و یک نمای فوق العاده را بر دیوارها رقم بزنید.

زیبا سازی خانه خانه از طریق ترکیب رنگ ها

همانطور که می دانید رعایت اصول مختص رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخل خانه نقش بسیار مهمی دارد و علاوه بر زیبا سازی خانه موجب تاثیرات روانی مثبت بر افراد هم می شود. رنگ های مختلف احساسات گوناگونی را به ما منتقل می کنند. برخی از رنگ ها کاربرد بیشتری در طراحی منزل دارند و همیشه مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی هستند. رنگ قرمز یکی از این  رنگ های مورد توجه است که باید در میزان به کارگیری آن برای بازسازی و طراحی دکوراسیون دقت نمود. زیرا استفاده ی بیش از حد استاندارد از این رنگ تاثیر مثبت آن را که تهییج فضا است، از بین خواهد برد.

رنگ نارنجی نیز موجب گرمابخشی به فضای داخلی خانه می شود و انرژی و نشاط را با خود به همراه می آورد. رنگ پرکاربرد دیگر رنگ زرد است که شادی و همدلی را با خود به ارمغان می آورد. از نظر روانشناسی نیز این رنگ نشانگر همدردی و تعهد است. رنگ محبوب دیگر که اغلب در نورپردازی ها مشاهده می شود رنگ آبی است و صلح طلبی و آسایش را از خود ساطع می کند. با استفاده از رنگ آبی به میزان استاندارد در قسمت های مختلف خانه و ترکیب آن با رنگ های زرد و سفید می توان یک دکوراسیون آرامش بخش را طراحی و اجرا کرد.

لمسه و درب

 از رنگ سبز می توانید برای زیبا سازی خانه اتاق ها مثل اتاق خواب یا اتاق کار استفاده کنید زیرا همواره این رنگ طراوت و نو بودن را با خود به همراه می آورد.

زیبا سازی خانه خانه از طریق نورپردازی

 تغییر دکوراسیون خانه و نو کردن تمام وسایل بدون یک نورپردازی مناسب بی فایده خواهد بود. زیرا در این صورت زیبایی وسایل و دیوارهای خانه نشان داده نمی شود. نورپردازی یک کار تخصصی است و بهتر است کار را به کاردان سپرد. انتخاب ابزارهای نورپردازی و تعیین محل نصب آن ها بسیار مهم است زیرا باید نور در سطح خانه پخش شود. برای مثال اگر از چراغ هایی که شکل استوانه ای و باریک دارند استفاده کنید نور زیادی را دریافت نخواهید کرد و فضای خانه تاریک خواهد شد.

زیبا سازی خانه از طریق چیدمان درست برای این که فضای زندگی شما که بیشتر عمر خود را در آن می گذرانید فضایی زیبا و آرامش بخش باشد باید بدانید که وسایل خانه را چگونه و در چه موقعیت مکانی بچینید. مثلا اگر قصد دارید مبلمان منزل خود را عوض کنید نباید این کار را بدون توجه به ابعاد خانه انجام دهید. باید نقشه ی کلی منزل را هنگام خرید در ذهن داشته باشید.

مثلا اگر منزل شما کوچک است از مبل های سبک تر که حجم کمتری را اشغال می کنند استفاده کنید. رنگ مبل را می توانید با توجه به لمسه کاری دیوارها و در انتخاب کنید. هنگام بازسازی منزل به هیچ عنوان به صورت نامتعادل اقدام به اضافه کردن وسایل منزل نکنید زیرا انباشته شدن وسایل جدید در فضای محدود باعث می شود تا خانه ی شما شلوغ تر شود و زیبایی وسایل نیز دیده نشود‌.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *