دلایل استفاده از پارتیشن فایبر گلاس

دلایل استفاده از پارتیشن فایبر گلاس

پارتیشن ها یکی از پر کاربردترین وسایل هایی هستند که هم در محیط های اداری، هم در محیط های تجاری و یا حتی مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند. پارتیشن ها تاثیر بسیار مثبتی بر روی دکوراسیون های داخلی و معماری های خانه ها دارند. به همین دلیل است که امروزه در بازارهای موجود پارتیشن های دکوراتیو بسیار تنوع بالایی دارند. یکی از پرطرفدارترین آن ها پارتیشن های فایبرگلاس است. در این مقاله می‌ خواهیم دلایل استفاده از پارتیشن فایبرگلاس را برای شما بازگو کنیم. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

پارتیشن فایبر گلاس چیست؟

همان گونه که می دانید امروزه افراد بسیار زیادی در خانه های خود از دیوار پارتیشن استفاده می کنند که باعث زیبایی بی نظیر منازلشان می شود. پارتیشن هایی که در بازارهای موجود عرضه می گردد زیبایی و جذابیت خاصی دارند. اما لازم به ذکر است که استفاده از پارتیشن های فایبر گلاس در دکوراسیون هایی که سبک مدرن دارند، زیبایی بی نظیری به آن ها می بخشد. پارتیشن های فایبر گلاس دارای تارو پودهایی هستند که باعث شده است تا آن ها را در برخی موارد به پارچه تشبیه نمایند.

با مزایای پارتیشن فایبرگلاس آشنا شوید

 • پارتیشن های فایبر گلاس طول عمر و دوام بسیار بالایی دارند.
 • در مقابل گرما و حرارت مقاومت بسیار خوبی دارد.
 • زمانی که در برابر گرما و یا حرارت قرار می گیرند، حالت اولیه خودشان را از دست نمی دهند.
 • شما می توانید از پارتیشن های فایبر گلاس در محیط های مرطوب نیز استفاده کنید؛ چون این پارتیشن ها مقاومت بالایی نیز در مقابل رطوبت دارند.
 • شما می توانید به راحتی از پارتیشن های فایبر گلاس در فضا های بیرون هم استفاده کنید؛ چون با در نظر گرفتن کیفیت آن مطمئن هستید که هیچ گونه آسیبی به پارتیشن های فایبر گلاس در فضای باز وارد نخواهد شد.
 • پارتیشن های فایبر گلاس در برابر آتش و اشتعال هم نیز مقاوم هستند و شما حتماً باید زمان خرید به فضا و مکان مورد استفاده آن هم دقت کنید.
 • پارتیشن های فایبر گلاس نیز رنگ پذیری فوق العاده‌ ای دارند.
 • قیمت مناسبی هم نسبت به بقیه پارتیشن ها دارند.
 • نا گفته نماند که پارتیشن ‌های فایبر گلاس از نوعی پلاستیک های فشرده هستند که با کیفیت بالا ساخته می شوند. شما باید بدانید که شما با استفاده از این پارتیشن ها می ‌توانید محیط هایی که با آن تفکیک کرده اید را غرق نور نمایید.  
با مزایای پارتیشن فایبرگلاس آشنا شوید
 • پارتیشن های فایبر گلاس از نور جلوگیری نمی کنند و نور را از خود عبور می دهند. اما مانند پارتیشن های شیشه ای که به طور کامل نور را از خود عبور نمی دهند. پارتیشن های فایبر گلاس را به صورت دو طرفه تولید می‌ کنند و به بازار عرضه می نمایند.
 • همچنین شما می توانید پارتیشن های فایبر گلاس را بشورید و سطح آن را به راحتی تمیز نماید. یعنی پارتیشن های فایبر گلاس قابلیت شستشو هم دارند.
 • پارتیشن های فایبر گلاس جدا از این که به عنوان تفکیک کننده از آن ها استفاده می شود. بلکه امروزه از آن ها به عنوان دیوارپوش هم نیز می توانید استفاده نمایید. این عمل باعث می شود تا در دکوراسیون داخلی خانه های خود به طور بی نظیری تغییر ایجاد نمایید.
 • شما می توانید پارتیشن های فایبر گلاس را در هر طرح و رنگی که علاقه دارید سفارش دهید؛ چون پارتیشن های فایبر گلاس بسیار متنوع هستند و هیچ گونه محدودیتی در انتخاب رنگ و طرح آن ها وجود ندارد.

ویژگی پارتیشن های  فایبر گلاس

پارتیشن های فایبر گلاس را سازگار با محیط زیست تولید می کنند و هیچ گونه مواد سمی در پارتیشن های فایبر گلاس وجود ندارد. یکی از مواردی که باعث شده است پارتیشن های فایبر گلاس پرطرفدار باشند، ضد اشتعال بودن آن ها است. شما از این پارتیشن ها نیز می ‌توانید در محیط‌ هایی که اشتعال زا هستند نیز استفاده نمایید. زمانی که می خواهید از این محصول استفاده نمایید، دقت فرمایید که برای چه فضا و مکانی می خواهید آن را استفاده کنید. در این صورت می توانید از همان دسته موجود خریداری نمایید. اگر برای فضای اشتعال زا می خواهید خریداری کنید، می‌ توانید از نوع آن استفاده نمایید که عایق بسیار خوبی دارد و در برابر آتش مقاوم است. پارتیشن های فایبر گلاس در طرح های بسیار زیادی تولید می شود که آن ها را به دیوار نصب می کنند.

آیا استفاده از پارتیشن فایبرگلاس محدودیت دارد؟

لازم به ذکر است که باید بدانید استفاده از پارتیشن های فایبر گلاس هیچ گونه محدودیتی ندارد. شما می توانید آن را در هر مکان و در هر سطحی که می خواهید مورد استفاده قرار دهید. به طور مثال شما می توانید از پارتیشن های فایبرگلاس در مهد کودک ها و بیمارستان ها مورد استفاده قرار دهید تا بتوانید از خطرات احتمالی جلوگیری نمایید.

آیا استفاده از پارتیشن فایبرگلاس محدودیت دارد؟

شستشوی آسان پارتیشن فایبرگلاس

یکی دیگر از دلایلی که باعث شده است پارتیشن های فایبر گلاس پرطرفدار باشند این است که نصب آن ها بسیار آسان و راحت می باشد. همچنین پارتیشن های فایبر گلاس دارای مقاومت و استحکام بی نظیری هستند. پارتیشن های فایبر گلاس در برابر اسیدها هم نیز مقاوم هستند. این باعث می شود تا شما بتوانید هر زمان که احساس کثیفی آن ها را دارید، بدون کوچک ترین تردیدی بشویید. پارتیشن های فایبر گلاس به دلیل این که شستشوی آسان و سریع هم دارند باعث شده است تا محبوب تر از بقیه پارتیشن ها باشد.

با پارتیشن فایبرگلاس نگران کپک و رطوبت نباشید

خیلی از افراد در مناطق شمالی که رطوبت بسیار زیادی وجود دارد، می ‌توانند به راحتی از پارتیشن های فایبر گلاس استفاده کنند. با استفاده از پارتیشن های فایبر گلاس، خطر ایجاد قارچ و کپک در این پارتیشن ها می توانید در امان باشید. بهتر است در منازل و ویلاهایی که در شهرهای شمال دارید از پارتیشن های فایبر گلاس به جای پارتیشن های چوبی و ام دی اف استفاده کنید. پارتیشن های فایبر گلاس بعد از گذشت چند سال با برخورد رطوبت دچار آسیب نمی شوند. شما می توانید به راحتی از آن ها در محیط های رطوبتی به مدت طولانی استفاده نمایید.

انواع پارتیشن های فایبر گلاس

پارتیشن های فایبر گلاس دارای دو نوع هستند که در این بخش می خواهیم به شما معرفی کنیم:

 • پارتیشن های فایبر گلاس ثابت: همان گونه که از نام او مشخص است، این پارتیشن ها بعد از نصب حرکت نمی کنند و به پیچ و مهره ثابت می مانند.
 • پارتیشن های فایبر گلاس متحرک: شما می توانید پارتیشن های فایبر گلاس محرک را نصب نموده و آن را هر زمانی که می خواهید حرکت دهید. مانند پارتیشن هایی که در حمام و سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرند.

مزایا و معایب پارتیشن های فایبر گلاس

همان طور که می ‌دانید هر محصولاتی که تولید می شوند دارای معایبی نیز هستند. پارتیشن های فایبر گلاس را شما می توانید در فضای باز هم مورد استفاده قرار دهید. در ادامه می خواهیم مزایای بیشتر و معایب آن را هم بررسی نماییم:

 • پارتیشن های فایبر گلاس عایق صوتی مناسبی نیستند
 • پارتیشن های فایبر گلاس در مقابل بادها هم  نیز مقاوم نیستند.
 • ترد و شکننده بودن آن ها هم نیز یکی از معایب این پارتیشن ها است.

 همان گونه که مطالعه نمودید پارتیشن های فایبر گلاس دارای مزایای بیشتری هستند و نسبت به معایب خود ارجعیت بیشتری دارند. پس می‌ توانید از آن‌ ها با خیال راحت استفاده نمایید.

مزایا و معایب پارتیشن های فایبر گلاس

سخن پایانی

پارتیشن های فایبر گلاس را شما می توانید هم در محل کار خود و هم در محل زندگی خود نصب نمایید و از زیبایی که می بخشد، لذت ببرید. پارتیشن های فایبر گلاس را می توانید یک بار خریداری نمایید و با خیال آسوده مدت زمان زیادی را از آن استفاده کنید. عمر طولانی که این محصول دارد باعث می شود تا در مناطق شمالی از آن ها بیشتر استفاده شود. از این که تا انتهای مقاله همراه ما بودید از شما عزیزان سپاس گزاریم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *