دکوراسیون پذیرایی فیروزه ای

دکوراسیون پذیرایی فیروزه ای

امروزه برای دکوراسیون پذیرایی، افراد از رنگ های خاصی استفاده می کنند که یکی از رنگ های خاص دکوراسیون پذیرایی، فیروزه ای است. رنگ فیروزه ای یکی از زیباترین و جذاب ترین رنگ های موجود در بازار است. رنگ فیروزه ای برای طراحی دکوراسیون پذیرایی بسیار متفاوت و جذاب خواهد بود. ما در این مقاله می خواهیم دکوراسیون پذیرایی فیروزه ای را بررسی نماییم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

دکوراسیون پذیرایی فیروزه ای

دکوراسیون پذیرایی فیروزه ای از انواع دکوراسیون های کاملا خاص و متفاوت است. فقط افرادی که به رنگ فیروزه ای علاقه مند هستند برای طراحی منزل خود از این رنگ به تنهایی استفاده می کنند. فیروزه ای از آن نوع رنگ هایی است که اگر از آن برای زمینه دکوراسیون پذیرایی خود استفاده کنید، می توانید آرامش را به محیط خانه خود ببخشید. اگر می خواهید که دکوراسیون پذیرایی فیروزه ‌ای شما زیبا تر به نظر برسد و از یک نواختی به دور باشد، فیروزه ای بهترین انتخاب است. می توانید رنگ فیروزه ای را با رنگ های خنثی هم چون یاسی، صورتی و سبز ملایم ترکیب نمایید. این رنگ ها در کنار رنگ فیروزه‌ ای جذابیت فوق العاده ای پیدا می کنند. ولی اگر قصد دارید دکوراسیون پذیرایی فیروزه ‌ای شما یک جلوه سنگین داشته باشد. می توانید در کنار رنگ فیروزه ای از رنگ های تیره هم چون ذغالی، سبز ابریشمی و شکلاتی تیره نیز استفاده کنید که زیبایی خاصی به محیط خانه شما می بخشد.

ساختار رنگ فیروزه ای و تاثیر آن در دکوراسیون پذیرایی

رنگ خاص و جذاب فیروزه ای سالیان زیادی در کشورهای اروپایی طرفدار بسیار زیادی برای خود پیدا کرده است. جالب است بدانید رنگ فیروزه ای را در کشورهای اروپایی با نام تورکواز می شناسند. اما لازم است بدانید که این رنگ قدمت چندین ساله در کشور ما دارد. رنگ فیروزه ای  ترکیبی به مانند رنگ سبز و آبی است. اما جالب است بدانید که ساختار اصلی رنگ فیروزه ای ترکیب رنگ آبی و زرد می باشد. شما برای ساخت رنگ فیروزه ای باید مقدار بسیار کمی رنگ زرد به رنگ آبی اضافه کنید. آن موقع می توانید طیف رنگی فیروزه ای را به دست آورید. رنگ فیروزه ای از دسته رنگ های سرد است. شما با استفاده از این رنگ خاص در دکوراسیون پذیرایی می توانید به خستگی ذهنی و آرامش بخشیدن به ذهن خود بسیار کمک کنید.

ساختار رنگ فیروزه ای و تاثیر آن در دکوراسیون پذیرایی

از رنگ فیروز ای در په قسمت هایی از پذیرایی می توان استتفاده کرد؟

از رنگ فیروزه ای می توانید در بخش های مختلفی از پذیرایی استفاده نمایید. ما در این بخش از مقاله می خواهیم به چند عوامل که می توانید آن ها را به رنگ فیروزه ای تغییر دهید و به دکوراسیون پذیرایی خود زیبایی ببخشید می یپردازیم:

 • رنگ دیوار

رنگ فیروزه ای رنگ کاملاً پرجنب ‌و جوش و جذابی است که می تواند انتخاب عالی برای رنگ دیوارها باشد.  ولی طراحان داخلی اکثراً نظر بر این دارند که یک دیوار تاکید باید در محیط پذیرایی انتخاب نمایند. دیوار تاکید؛ دیواری است که طراحی آن نسبت به دیوارهای موجود در خانه کاملاً متفاوت است. شما می توانید دیوار تاکید را به هر رنگی که علاقه دارید رنگ نمایید. در این بخش شما می توانید رنگ فیروزه ای را بر دیوار تاکید خود بزنید. رنگ فیروزه ای انرژی و روشنایی فوق ‌العاده ‌ای به پذیرایی شما می بخشد. ولی اگر شما اعتقادی به داشتن دیوار تاکید ندارید و قصد بر رنگ کردن تمامی دیوارهای اتاق پذیرایی دارید. بهتر است که از سایه کم رنگ فیروزه ای  استفاده نمایید؛ چون معمولاً از  طیف پر رنگ فیروزه ای برای رنگ دیوارها استفاده نمی‌ کنند. به این دلیل که کاملاً ریسک بالایی دارد و شما با این کار یک فضای تاریک و آشفته برای محیط پذیرایی خود می سازید.

 • مبلمان

اگر شما قصد رنگ کردن دیوار های پذیرایی به رنگ فیروزه ای را ندارید، به شما پیشنهاد می‌ کنیم که از رنگ فیروزه ای در رنگ مبلمان خود استفاده نمایید. با رنگ فیروزه ای شما می توانید یک مبلمان دوست داشتنی، با ظاهری کاملا متفاوت در دکوراسیون پذیرایی خود ایجاد نمایید.

 • لوازم جانبی

شما با استفاده از جزئیات بسیار کوچکی در ترکیب دکوراسیون پذیرایی خودتان، می توانید تاثیر بسیار زیادی بگذارید. شما با استفاده از لوازم های جانبی به رنگ های فیروزه ای می توانید فضای یکنواخت پذیرایی خودتان را در هم بشکنید. استفاده از لوازم هایی نظیر کوسن ها، آباژورها، ظروف سفالی و آثار هنری به رنگ های فیروزه ای به دکوراسیون پذیرایی اضافه کنید. این عمل باعث می شود تا شما جذابیت، نشاط  و شادی را پذیرایی خود انتقال دهید.

ترکیب رنگ فیروزه ای با رنگ های مکمل آن

 • دکوراسیون پذیرایی فیروزه ای و رنگ سفید

دکوراسیون پذیرایی فیروزه ای و سفید از نوع دکوراسیون هایی است که به محیط خانه شما نشاط و جذابیت خاصی می بخشد. از این دکوراسیون ها بسیاری از مواقع برای خانه های مدرن و شیک استفاده می ‌کنند. شما می توانید از این ترکیب رنگ ها برای داشتن یک دکوراسیون پذیرایی مدرن و یا حتی کلاسیک نیز استفاده کنید. ترکیب رنگ فیروزه ای با رنگ سفید باعث می شود خانه شما جلوه بهتری داشته باشد.

ترکیب رنگ فیروزه ای با رنگ های مکمل آن
 • دکوراسیون پذیرایی فیروزه ای با رنگ های زرد و سبز لیمویی

اگر می خواهید دکوراسیون پذیرایی شما با رنگ فیروزه ای محیط نشاط آور و جذاب تری به نظر برسد، می توانید از ترکیب رنگ های نظیر سبز لیمویی و یا زرد در ترکیب دکوراسیون پذیرایی خودتون استفاده کنید.

 • دکوراسیون پذیرایی فیروزه ای و رنگ خاکستری

شما می توانید در کنار رنگ فیروزه ای از رنگ های خنثی نظیر خاکستری به عنوان یک مکمل بسیار قوی استفاده کنید. این رنگ ها با یک دیگر یکی از زیباترین ترکیب رنگ های حاضر برای حال پذیرایی شما است. ترکیب رنگ های فیروزه ای و خاکستری نشانه ‌ای از قدرت و جسارت هستند.

 • دکوراسیون پذیرایی فیروزه ای و رنگ سبز

اگر حال پذیرایی شما از رنگ فیروزه ای تشکیل شده است، می توانید با اضافه کردن گیاهان سبز در کنار رنگ فیروزه ای یک ترکیب عالی و پر انرژی را در درون خانه خود ایجاد نمایید.

 • دکوراسیون پذیرایی فیروزه ای و رنگ شکلاتی

شما از رنگ های شکلاتی نیز در ترکیب رنگ فیروزه ای می توانید استفاده نمایید. این ترکیب باعث می شود که شما یک فضای دل نواز داشته باشید. شما همچنین می‌ توانید از رنگ‌ های خنثی نظیر یاسی و صورتی نیز در ترکیب با رنگ فیروزه ای استفاده نمایید که مسلماً بهترین ترکیب رنگ می توانید در کنار هم داشته باشید.

رنگ فیروزه ای  دارای چه نمادی است؟

همان گونه که می توانید تمامی رنگ های موجود دارای نماد هایی هستند که در بخش آخر مقاله می خواهیم به نماد های رنگ فیروزه ای هم بپردازیم:

 • وفاداری
 • مهربانی
 • صداقت
 • بخشندگی
 • هوش و ذکاوت
 • زلالی
 • اعتماد
 • شادابی
 • آرامش
 • اعتماد به نفس
 • نشاط و سرزندگی

تمامی مواردی که نام برده شد، از نمادهای رنگ فیروزه ای هستند که طبق تحقیقات روانشناسان به دست آمده است.

رنگ فیروزه ای  دارای چه نمادی است؟

سخن پایانی

شما می توانید برای دکوراسیون پذیرایی خود کاملا از رنگ فیروزه ای استفاده کنید. ولی اگر فکر می کنید که دچار یک نواختی در محیط پذیرایی خود شدید، می توانید از ترکیب رنگ های که گفته شد در محیط پذیرایی خود استفاده نمایید و یک نواختی را در هم بشکنید. از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید از شما عزیزان سپاس گزاریم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *