راهنمای خرید تشک

راهنمای خرید تشک

خوابی با کیفیت در طول شب می ‌تواند تضمین ‌کننده یک روز پر انرژی باشد. از مهمترین دلایل مختل کننده خواب می توان به شرایط محیطی و نامناسب بودن لوازم خواب اشاره کرد. انتخاب یک تشک مناسب و اورجینال می تواند تاثیر به سزایی در افزایش کیفیت خواب شما و در نتیجه سرحال بودن شما در طول روز داشته‌ باشد. پس اگر می خواهید خواب راحتی در طول شب داشته باشید، باید یک تشک استاندارد خریداری کنید. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا شما را جهت خرید یک تشک مرغوب راهنمایی کنیم:

راهنمای خرید تشک

معرفی انواع تشک

  • تشک طبی فنری

این نوع از تشک ‌ها کامل ترین تشک هایی هستند که می‌ توانید برای خرید انتخاب کنید. تشک های طبی فنری برای اکثر افراد، خواب باکیفیت و کافی را فراهم می کند، اما چگونه؟ این تشک ‌ها تلفیقی از تشک های فنری و طبی هستند؛ زیرا در تولید تشک‌ های طبی از اسفنج های فشرده برای افزایش سختی و یکنواخت کردن سختی در کل سطح تشک استفاده شده است. همچنین این محصولات مانند تشک ‌های فنری از فنرهای مجزا تشکیل شده ‌اند که ارتعاش را کاهش می ‌دهند.

  • تشک  فنری

ساده ترین نوع تشک در بازار می ‌باشد. وقتی حرف از کاهش دادن هزینه ها و اقتصادی تر کردن خرید باشد، از این تشک ها استقبال خوبی می شود. این نوع از تشک ‌های فنری به دو دسته منفصل و متصل تقسیم ‌بندی می ‌شوند. تشک‌ های فنری متصل همانطور که از اسمشان پیداست از فنرهای به ‌هم پیوسته ساخته شده ‌اند. این نوع تشک‌ ها برای کسانی که خواب سبک دارند، مناسب نیستند. در مدل های دونفره این نوع از تشک ها با جابه جایی نفر دیگر به سمت شخص دیگر منحرف می ‌شود، همین لرزش ها و ارتعاشات باعث بیدار شدن فرد حساس می شود. تشک های منفصل این ایراد را نداشته و به دلیل ناپیوسته بودن فنرهای موجود در آن ها  جابه جایی و تکان خوردن فرد باعث لرزش بخش دیگری از تشک نمی ‌شود.

  • تشک طبی

با توجه به ارزش‌ ها و همچنین کیفیت مواد استفاده شده در تشک ‌های فنری، شرکت ‌های مختلف شروع به تولید تشک ‌های طبی کردند. در این نوع تشک‌ ها از هیچ گونه فنری استفاده نمی ‌شود. به دلیل عدم استفاده از فنر در این نوع از تشک ها سفتی یکنواختی در سراسر آن ها احساس می ‌شود و حمایت خوبی از ستون فقرات ایجاد می‌ کند. مواد به کار رفته در تشک های طبی ضد حساسیت هستند و برای افرادی که حساسیت پوستی یا تنفسی دارند، مناسب است.

راهنمای خرید تشک

قیمت انواع تشک در بازار

قیمت تشکی که انتخاب می کنید به اندازه آن و همچنین به مواد به کار رفته در آن بستگی دارد. اگر به دنبال خریدی اقتصادی هستید، تشک های فنری می توانند برای شما گزینه مناسبی باشند. در این بین تشک های طبی و تشک های طبی فنری به دلیل مواد مرغوب ‌تری که در آن ها استفاده شده است، از قیمت به مراتب بالاتری برخوردار هستند.

ویژگی یک تشک استاندارد 

اگر بخواهیم مزیت ‌هایی را بیان کنیم که یک کالای خواب را به محصولی سالم با مزایای طبی تبدیل می‌ کند، با لیستی به شرح زیر روبرو خواهیم بود: 

  • اسکلت با دوام و ثابت

همه انواع محصولات تشک خوشخواب، دارای اسکلت ‌هایی با شکل و فرم ثابت هستند. این مزیت در مدل‌ های فنری، اسفنجی و ترکیبی وجود دارد و به قوام و یکپارچگی این محصولات کمک می ‌کند. همچنین همین ویژگی جهت حفظ بدن افراد در شرایط سلامتی نیز بسیار مفید است. 

• مشخص بودن درجه سفتی محصولات خواب

در همه مدل‌ های محصولات خوشخواب درجه سفتی سطوح مشخص شده و افراد می ‌توانند آن را براساس وزن خود انتخاب نمایند. به همین خاطر نیز امکان استفاده از این دسته کالای خواب برای همه حتی افراد مبتلا به بیماری ‌ها و عوارض مختلف فراهم است که نیاز به بسترهای گوناگون دارند. 

  • رویه بهداشتی

خواص رویه در تشک ‌های خوشخواب با جنس الیاف آن ها مرتبط است. الیافی طبیعی با مزیت‌ هایی نظیر ضدحساسیت و ضد میکروب بودن در کنار خنکی و قابلیت گردش آزادانه هوا در این محصولات به کار رفته است. این مزایا بستر شما را خنک و پاکیزه نگه می دارد و امکان رشد قارچ، باکتری، لکه شدن و بوگرفتن به دلیل وجود رطوبت حاصل از تعریق را در آن از بین می‌ برد. 

• ارتفاع و ابعاد کافی و استاندارد

محصولات خواب خوشخواب به خاطر وجود تجهیزات و بخش‌ های مختلف در اسکلت و بدنه از ارتفاع خوبی بهره‌ مندند. همچنین این محصولات با ابعاد و سایزهای متنوع و استاندارد ساخته می ‌شوند. موضوعی که تهیه آن ها را برای هرگونه تخت خواب موجود در بازار مناسب و امکان‌ پذیر می‌سازد. 

• تهویه کافی و گردش هوای کامل 

بستر به دلیل تماسی که با بدن دارد، در صورت نبود گردش هوا و تهویه کافی خیلی زود بوی نامطبوعی به خود می گیرد. در انواع خوشخواب‌ ها با کاربرد کپسول‌ های اکسیژن تعبیه شده در بدنه و نیز استفاده از پارچه‌ های مناسب با تهویه کافی، از این مشکل پیشگیری می ‌شود. 

راهنمای خرید تشک

 چگونه راحت ترین تشک را پیدا کنیم؟

راحتی برای هر کسی معنی مختلفی دارد. شما را سرحال نگه می دارد. ذهنتان را فعال می نماید. انتخاب راحت ترین تشک، اهمیت زیادی در راحتی خواب شما دارد. شما باید متناسب با اندام، وزن و راحتی خوابتان تشک راحت و مناسب خود را خریداری کنید.

راحت ترین تشک چه تشکی است؟

قطعا خیلی از شما وقتی برای خرید تشک خوشخواب می روید، به فروشنده می گویید که راحت ترین تشکتان را به من معرفی کنید. همه افراد از راحتی تشک، فقط گرم و نرم بودنش را در نظر می گیرند. اما تشک راحت تشکی است که هم بشود اسم راحت ترین تشک را رویش گذاشت. هم در طولانی مدت آسیبی به اندام یا سلامتی شما وارد نکند. راحت ترین تشک ابعاد و اندازه های مختلفی دارد.کسانی مشکل ارتوپدی و ستون فقرات دارند. تشک سفت را مناسب خود می دانند. راحت ترین تشک هم با وزن صاحب تشک متناسب است و هم با اندازه و ابعاد شخص تناسب دارد.

 راحت ترین تشک چه ویژگی هایی دارد؟

  • راحت ترین تشک متناسب با آناتومی بدن هر شخص در نظر گرفته می شود.
  • استانداردهای لازم در طراحی آن به کار برده می شود.
  • انتقال هوا و اکسیژن در این تشک به راحتی صورت می گیرد.
  • وزن بدن در این تشک به طور کامل پخش می شود و هیچ فشاری به هیچ نقطه از بدن وارد نمی گردد.

در اینجا بخوانید: انواع مدل تخت خواب

معیارهای انتخاب تشک برای افراد سالمند

اما افرادی که نباید از تشک های سفت استفاده نمایند، افراد سالمند هستند؛ زیرا چربی زیر پوست آن ها که به عنوان محافظ در بدن کار می کند پایین است. به دلیل همین پایین بودن چربی، پوست حساس و شکننده می شود. در نتیجه اگر روی تشک سفت بخوابند، فشار ناشی از آن سفتی موجب آسیب پوست و حتی زیر پوست می گردد. همچنین سالمندانی که مشکل حرکتی دارند، در موقع خوابیدن کمتر می توانند جابه جا شوند و باید کاملا متوجه این نکته باشند.

برای پیشگیری از مشکلاتی مانند زخم بستر برای این افراد، تشک هایی وجود دارد که علاوه بر اسفنجی بودن لرزه هایی نیز می تواند ایجاد کنند. این کار باعث می شود خون در بدن و عضلات تجمع نکند، این تشک ها تشک مواج نام دارند. اما اشخاصی که به دلیل مشکلات عروقی در پاهایشان مانند واریس، دچار تورم پا هستند نیز می توانند از این تشک ها استفاده نمایند. اما علاوه بر مواردی که به آن ها اشاره نمودیم، یکی از بهترین راه های تشخیص یک تشک مناسب، آن است که آن تشک مناسب شخص شما باشد.

راهنمای خرید تشک

کلام آخر 

همانطور که گفتیم تشکی ایده‌ ال برای تمام افراد وجود ندارد. هر شخص با توجه به عادت های خواب خود، اناتومی بدن و حساسیت هایی که دارد، می تواند تشک مناسب خود را انتخاب کند. امروزه تشک ها در أنواع مختلف و برای انواع سلیقه ها تولید می‌ شوند. از کاربرد متریال مرغوب و ساخت فنی و حساب شده تا رعایت اصولی در اسکلت، بدنه و رویه که به حفظ سلامتی کاربران منجر می ‌شود، همه و همه در این نوع محصولات کالای خواب رعایت و منظور شده است. الیافی با جنس طبیعی و معاف از آلرژی و باکتری نیز از دیگر مواردی هستند که در ساخت این تولیدات استاندارد به آن ها توجه می‌ شود. 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *