زیباتر شدن دکوراسیون با تزیین شومینه منازل

زیباتر شدن دکوراسیون با تزیین شومینه منازل

یکی از وسایل گرمایشی که از جذابیت بسیار بالایی برخوردار است، شومینه می باشد. شومینه ها به دلیل جذابیت بسیار بالایی که دارند، می توانند نقش دکوری را در خانه ایجاد کنند. همچنین شومینه ها زیبایی فضای مورد نظر را چندین برابر خواهند کرد. شما می توانید در فصول سرد سال با روشن کردن شومینه یک تم خاصی را برای زیباتر شدن فضای خانه ایجاد کنید. همچنین در فصل های گرم هنگامی که شومینه خاموش است نیز می توانید به گونه دیگر آن را تزیین کنید؛ چرا که شومینه ها طوری هستند که در هر جای خانه و در هر فصلی زیبایی خاص خودشان را دارند. در ادامه همراه ما باشید تا مطالبی درباره تزیین شومینه در اختیار شما قرار دهیم:

با تزیین شومینه دکوری خاص داشته باشید

با رعایت تقارن در چیدمان و تزیین، شومینه بیشتر خودش را نشان خواهد داد. برخی از افراد برای اینکه دکوراسیون شیک و مدرنی را در خانه خود داشته باشند، از شومینه استفاده می کنند؛ چرا که این وسیله در خانه زیبایی و جلوه خاصی را ایجاد می کند. شومینه انواع مختلفی دارد و بیشتر از آن ها فقط جنبه تزیینی دارند. به طور کلی تزیین وسایل اطراف شومینه ها کار سختی نیست. شما نیز با کمی خلاقیت می توانید شومینه و محیط اطراف آن را به بهترین شکل ممکن تزیین کنید و تاثیر بی نظیر آن را بر روی دکوراسیون منزل خود ببینید.

اگر قصد تزیین قسمت طاقچه شومینه را دارید و قصد دارید روی آن دکوری قرار دهید، بهتر است آن ها را به ترتیب از قد بچینید. تلاش کنید که خیلی روی طاقچه را شلوغ نکنید؛ چرا که با شلوغی فضا زیبا نخواهد شد و فقط به هم ریخته تر به نظر خواهد رسید.

طراحی قسمت بالای شومینه 

شما می توانید برای تزیین و طراحی روی شومینه از شمع ها، قاب عکس های خانوادگی یا عکس طبیعت یا سنگ های تزیینی و دکوری های مختلف استفاده کنید. هر چه لوازمی که در این قسمت برای طراحی شومینه استفاده می کنید؛ خاص تر باشد، دکوراسیون متفاوت تری خواهید داشت. سعی کنید فرآیند چیدمان را جسورانه انجام دهید. به هیچ عنوان از فانتزی های درون ذهنتان خجالت نکشید و آن ها را پیاده کنید؛ چرا که همین ایده های شخصی از جذابیت بسیار بالایی برخوردارند.

تزیین قسمت داخلی شومینه 

امروزه برخی افراد در قسمت داخلی شومینه از گل و گیاه و گلدان های خاص استفاده می کنند. تمام این عوامل سبب می شود تا دکوراسیون خاص و منحصر به فردی به وجود آید. حتی برخی از افراد نیز وجود دارند که فضای داخلی شومینه را به کتاب های خود اختصاص می دهند. شما می توانید فضای بالای شومینه را جایگاهی برای کلکسیون شمع های کوچک و بزرگ انتخاب کنید و در فضای داخلی کتاب های مختلف مطابق با سلیقه خود بچینید.

تزیین قسمت داخلی شومینه 

تزیین شومینه با سنگ ها

کسانی که این امکان را دارند که هزینه بیشتری را به تزیین شومینه اختصاص دهند، می توانند با استفاده از سنگ ها زیبایی خاصی را به شانه خود هدیه کنند. امروزه از سنگ های تزئینی یا کاشی های رنگی برای تزیین شومینه استفاده می شود و ظاهر بسیار زیبا و منحصر به فردی را در شومینه ایجاد می‌ کند. 

قرار دادن تابلو در قسمت بالای شومینه

حتماً مشاهده کرده اید که برای تزیین شومینه در قسمت بالای آن از تابلوهای مختلف استفاده می کنند. بیشتر افراد در این قسمت عکس های خانوادگی و شخصی را قرار می دهند تا گرمای این قسمت بیشتر شود. اما نمی ‌توان گفت که آثار هنری و تابلوهای نقاشی، زیبایی شومینه را چندین برابر نمی کند. توصیه می ‌کنیم در این قسمت از تابلوهای هنری استفاده کنید.

کاغذ دیواری بالای شومینه 

شما می توانید در قسمت بالای شومینه کاغذ دیواری مخصوص استفاده کنید. در انتخاب کاغذ دیواری برای قسمت بالای شومینه باید فاکتورهای دیگری را نیز مد نظر قرار دهید. شما می توانید با توجه به رنگ و فصل نوع کاغذ دیواری مورد نظر را انتخاب کنید. البته توجه داشته باشید کاغذ دیواری ها از تنوع بسیار بالایی برخوردارند. از این رو هر فردی با هر سلیقه ای می تواند کاغذ دیواری طرح دلخواه خودش را انتخاب کند.

تزیین شومینه سه گوش

برخی از شومینه ها طوری طراحی شده اند که در کنج دیوارها قرار دارند. برای تزیین این شومینه ها باید تقارن را رعایت کنید تا زیباتر به نظر برسند. می توانید از دکورهایی که در قسمت قبل به آن اشاره کرده ایم استفاده کنید. تلاش کنید برای شومینه های سه گوش از دکوری های بزرگ استفاده نکنید؛ چرا که دکوری های بزرگ باعث می شود که این قسمت از خانه بسته به نظر برسد. 

تزیین شومینه سه گوش

ایجاد فضای روح بخش و زنده با تزیین شومینه

اگر قصد دارید اطراف شومینه خانه خود را در کمترین زمان و با کمترین هزینه به بهترین شکل ممکن تزیین کنید، پیشنهاد می کنیم از شمع و کوسن استفاده کنید. همچنین می توانید در این امر از قالیچه و روکش های پشمی استفاده کنید. تلاش کنید تمامی لوازم حال و هوای فصل پاییز را داشته باشد. برای زیباتر کردن این محیط می توانید از سطوح مختلف و میزهای اطراف شومینه برای قرار دادن گیاهان و شمع یا قاب عکس یا آینه استفاده کنید.

برای اینکه تمام وسیله های شما نمای جذاب تری داشته باشد، باید آن ها را هماهنگ با هم انتخاب کنید. این امر سبب می‌ شود؛ که فضا محیط اطراف شومینه زیبایی چشمگیر و جذاب تری پیدا کند. افرادی که در زمینه هنری مشغول به فعالیت هستند؛ معمولاً در انتخاب دکور حساسیت زیادی خرج نمی دهند، بلکه تلاش می کنند به جای اینکه به وسیله های مختلف اهمیت دهند، بر روی جزئیات کوچکتری تمرکز کنند. وقتی تلاش می کنید که به جای وسایلی که امروزه همه در خانه های خود استفاده می کنند چیز بهتری را جایگزین کنید و از هوش و ذوق و خلاقیت خود استفاده کنید، قطعا دکوراسیون منحصربه ‌فردی خواهید داشت.

استفاده از میوه برای تزیین شومینه 

اگر بر روی شومینه خود میوه های رنگی مختلف قرار دهید شوق و جذابیت فصل پاییز را بیشتر حس خواهید کرد. حس و حال این فصل در تمام قسمت منزل شما ریشه خواهد زد. شما نیز می توانید از رنگ های مختلف برای گلدان و جاشمعی استفاده کنید. استفاده از این رنگ ها کاملا مطابق با سلیقه شما است. همچنین شما می توانید از میوه های پاییزی مانند سیب و زغال اخته را به عنوان دکوری در اطراف شومینه به کار ببرید.

استفاده از عناصر طبیعت 

وجود گیاهان همواره حس طبیعت سر زنده بودن را برقرار خواهد کرد. حال فرقی نمی کند گیاه طبیعی باشد یا مصنوعی قطعا حضور گیاه برای همه افراد چه کوچک و چه بزرگ، انرژی بخش است. شما می توانید از گیاهان برای تزیین قسمت جلوی شومینه یا قسمت طاقچه آن استفاده کنید. با قرار دادن گیاه در این قسمت حس آرامش طبیعت در منزل برقرار خواهد شد. همه ما انسان ها در زندگی به دنبال آرامش هستیم و تلاش می کنیم از راه های مختلفی به آرامش دست پیدا یابیم، از این رو می توانید با استفاده از گل و گیاه مقدار کمی آرامش در خانه خود به وجود بیاورید.

استفاده از عناصر طبیعت 

سخن آخر 

همانطور که گفتیم شومینه یک وسایل گرمایشی است که زیبایی خاصی در خانه را به وجود می ‌آورد. افراد امروزه برای افزایش این زیبایی، اقدامات بسیاری برای تزیین شومینه منزل خود انجام‌ می‌ دهند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده تماس بگیرید با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *