لمسه کوبی ستون

لمسه کوبی ستون

شاید تاکنون اسم لمسه کوبی به گوشتان خورده باشد. نا گفته نماند که بهتر است بدانید لمسه کوبی از دوران پهلوی و به دست فرانسوی ها وارد کشورمان شد.  در آن زمان دیوارها و ستون های کاخ سلطنتی را لمسه کاری انجام داده اند. همان موقع نیز لسه کاری منازل فقط در خانه های اشراف زاده و ثروتمندان صورت می گرفته است. درست زمانی که این کار رواج پیدا کرد، طرفداران زیادی پیدا کرد. لمسه کوبی امروزه به بزرگ ترین صنعت طراحی لوکس شده است. برای این که بتوانید بیشتر با لمسه کوبی ستون آشنا شوید در این مقاله با ما همراه باشید.

لمسه کوبی ستون و دیوار

در مکان هایی مانند دیوار راهروها، پذیرایی، پشت tv ، پشت تخت خواب، دیوارهای استودیو های صدا برداری لوکس، ستون های برخی از هتل های، آمفی تئاترها، درب اتاق پزشکان و درب اتاق مدیرعامل در سازمان‌ ها از لمسه کوبی استفاده می کنند.

این سبک یکی از شیک ترین تزئیناتی است که در برخی موارد استفاده می شود. اما در برخی از موارد برای جلوگیری از پخش شدن صدای محیط مورد استفاده قرار می گیرد. در لمسه کوبی شما می توانید بسته به سلیقه و فضای محیطی که دارید، رنگ بندی آن را انتخاب کنید. اگر جلوه بیشتری برای نمای خود می خواهید، می توانید سنگ آینه را در کنار لمسه به کار ببرید. لمسه کوبی ستون و دیوار طرح های مختلفی دارد که در این قسمت به بخشی از آن ها از نظر محبوبیتی که دارند می پردازیم. این طرح ها عبارتند از:

 • طرح لوزی این کار بسیار پرکاربرد بوده و بخاطر زیبایی که دارد، طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است.
 • طرح چهار خونه ای که در این مدل نیز از خط های راه راه استفاده می کنند.
 • طرح ترکیبی که در این مدل ها از همه اشکال هندسی استفاده می کنند و خیلی کم پیش می آید که مورد استفاده قرار بگیرید.

 برای استفاده از لمس کوبی باید انتخاب درستی انجام داده شود تا بعد از گذر زمان پشیمانی با خود همراه نداشته باشد. لمسه کوبی ستون و دیوارها از دوخت های متفاوتی برخوردار است. دوخت دکمه ای از همه مدل ها محبوب تر بوده و بیشتر در مدرن بودن کار، کاربرد دارد.  دوخت دیگری هم که وجود دارد دوخت بدون دکه است و کسانی که دوست دارند لمس کوبی ساده و با تراکم کم تری داشته باشند، از این دوخت استفاده می کنند. برای انتخاب مدل های لمس کوبی می توانید از طریق سایت ها نیز طرح های متعدد را ببینید و طبق سلیقه و فضای محیطی که دارید آن را سفارش دهید.

ویژگی های لمسه کوبی ستون و دیوارها

برای لمسه کوبی بر روی ستون ها و دیوارها از پارچه و چرم استفاده می کنند. این دلیل باعث می شود صدای محیطی که در آن جا هستید، به بیرون درز نکند؛ زیرا از پارچه مقاومی مانند چرم در لمسه کوبی استفاده می شود. این لمسه ها باعث هدر نرفتن گرمای آن محیط نیز می شوند. آخرین ویژگی که وجود دارد این است که لمسه کوبی زیبایی خاصی به محیط می دهد و باعث دل نشین شدن آن محیط می شود و یک نواختی هم به وجود نمی آید.

مزایا و معایب لمسه کوبی  ستون و دیوار

اگر بخواهید کاری را انجام دهید باید حتما از مزایا و معایب آن نیز با خبر شوید. قطعا استفاده از لمسه کوبی هم دارای مزایای و هم دارای معایبی است که در این قسمت می خواهیم این موارد را بررسی کنیم:

مزایای لسمه کوبی

 • در مرحله اول می توانیم بگوییم لمسه کوبی از ورود و خروج صدا بسیار جلوگیری می کند.
 • لمسه کوبی همان طور که بیان شد برای دکوراسیون داخلی فوق العاده بی نظیر است.
 • در برخی از موارد، زیبایی خیلی ملاک نیست و لمسه کاری فقط جهت پوشاندن عیوب ستون و دیوار استفاده می گردد.
 • نصب آن آسان و بدون بنایی است.
مزایای لسمه کوبی

معایب لمسه کوبی

 • احتمال بالای پارگی پارچه وجود دارد.
 • هرگونه پارچه ای که استفاده شود، قابلیت شستشو را ندارد.
 • قیمت خیلی بالایی دارد و فقط می توان در مکان های لوکس آن را استفاده کرد.
 • در برابر حریق هیچ گونه مقاومتی ندارد و بلافاصله آتش سوزی رخ می دهد.

لمسه کاری دیوار پشت تلویزیون

امروزه، در خیلی از منازل دیده می شود که لمسه کاری برای پشت تلویزیون انجام می دهند. با این اقدام در آن نقطه از خانه زیبایی خاصی ایجاد می شود. برخی افراد نیز لمسه را با سنگ آینه تلفیق می کنند و جلو بیشتری به آن نقطه می بخشند. 

لمسه کوبی بیشتر در چه سبکی کاربرد دارد؟

لمس کوبی بیشتر به سبک کلاسیک کاربرد دارد. تنها دلیل اینکه از این سبک بیشترین استفاده را می کنند، ساده و خاص بودن این سبک است. لمسه کوبی سبک های متنوعی دارد، اما به طور کلی می توان گفت که سبک کلاسیک طرفدار زیادی در این زمینه دارد.

لمسه کوبی قاب ستون و دیوار

جالب است بدانید که لمسه کوبی را داخل قاب ها هم انجام می دهند. قاب های پشت تخت ها و یا قاب هایی با اشکال مختلف که بر روی دیوار و ستون ها قرار دارند را برای کسانی که به لمسه کوبی علاقه ای خاص دارند با لمسه دیزاین می کنند.

چگونه لمسه را نصب می کنند؟

بعد از انتخاب طرح مورد نظر، کارشناسان به محیطی که قرار است لمسه کوبی روی آن انجام شود مو ی روند اندازه های مورد نظر را می گیرند. بعد از اندازه گیری دوخت آن انجام می شود و بدون انجام هیچ گونه بنایی و یا آسیب زدن به محل انجام کار، آن را نصب می کنند. لازم است بگوییم پارچه را بر روی چوب می دوزند و به همین دلیل است که عملیات بنایی صورت نمی گیرد.

قیمت لمسه کوبی

افراد به لمسه کوبی علاقه بیشتری نسبت به کاغذ دیواری های لوکس دارند. ولی اگر به مقایسه قیمت آن ها بپردازیم، لمسه کوبی به شدت گران است و  خیلی از اقشار جامعه قدرت خرید آن را ندارند. در برخی موارد کسانی که علاقه شدیدی به لمسه کوبی دارند و نمی توانند از آن به علت گرانی در کل خانه استفاده کنند، فقط دیوار پشت تلویزیون خود و یا محل ورود را لمسه کوبی انجام می دهند.

قیمت لمسه کوبی

سخن پایانی

امروزه لمسه کوبی در خیلی از موارد مثل ستون ها، دیوارها، مبلمان، جاکفشی ها، درها و … استفاده می شود. پارچه های استفاده شده در لمسه اگر پاره شوند امکان تعمیر آن وجود ندارد و باید کلا تعویض گردد. این طراحی گران قیمت به مراقبت های زیادی احتیاج دارد تا همان گونه لوکس بماند. از شما عزیزان سپاس گذاریم که تا آخر این مقاله با ما همراه بودید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *