مبل راحتی لمسه دوزی

مبل راحتی لمسه دوزی

مبل راحتی لمسه دوزی از انواع مبلمان منزل است که چیدمان آن در فضاهای مختلف منزل شیک و لاکچری به نظر می رسد. در لمسه دوزی مبل راحتی، پارچه مبل به صورت برجسته و فرورفته های زیبا و منظم فرم داده می شود. این مبل ها در هتل ها، اداره ها و اماکن دیگر نیز مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه مطالب بیشتری درباره لمسه دوزیبیان می کنیم. همراه ما باشید:

مراحل تولید مبل راحتی لمسه دوزی شده

مبل راحتی لمسه دوزی شده تفاوت زیادی با مبل راحتی معمولی، در تولید ندارد. مراحل تولید راحتی لمسه دوزی شده به این صورت است.

۱. ابتدا طرح کلی مبل توسط طراح ارائه می شود.

۲. تولید کننده طبق طرح ارائه شده، اسکلت اولیه چوب و پارچه مورد نیاز برای تولید مبل را تهیه می‌ کند. در نهایت مبل راحتی به شکل استاندارد آن ساخته می شود.

۳. قبل از اینکه پارچه روی مبل کشیده شود، قسمت هایی از مبل راحتی که قرار است لمسه دوزی شوند، ابتدا علامت زده می شوند. سپس این قسمت ها علاوه بر فوم در چوب نیز با دریل سوراخ می شوند. در پایان نیز پارچه مبل روی آن کشیده می شود.

۴. قسمت های سوراخ شده توسط دکمه کوبی پر شده و فرو رفتگی هایی در پارچه مبل ایجاد می شود. حالت چین داری که روی پارچه مبل پس از دکمه کوبی ایجاد می شود، یک ظاهر بسیار شیک فانتزی به آن می دهد.

مزایای استفاده از مبل راحتی لمسه دوزی

  • لمسه دوزی مبل راحتی، ظاهری بسیار زیبا و مدرن به آن می دهد. در نتیجه شما می توانید از این نوع مبلمان در فضا های مختلف خانه و برای دکوراسیون اتاق پذیرایی استفاده کنید.
  • مبل راحتی لمسه کوبی شده علاوه بر اینکه یک نشیمنگاه بسیار راحت است، با ظاهر لاکچری و بی نظیری که دارد دکوراسیون منزل شما را متحول می کند.

● از آن جایی که مبل های راحتی لمسه دوزی شده در طرح های مختلفی ارائه شده اند. شما می توانید طبق سلیقه خود آن ها را برای دکوراسیون منزل استفاده نمایید.

مزایای استفاده از مبل راحتی لمسه دوزی

انواع مبلمان راحتی لمسه دوزی

انواع مبل راحتی در سبک های مختلف تولید می شود و لمسه کاری روی این سبک های مختلف، مورد استفاده قرار می گیرد. در حال حاضر، تنوع بسیار بالایی در تولید مبلمان راحتی لمسه دوزی شده وجود دارد. مبلمان راحتی مدرن، مبلمان راحتی چستر و مبلمان راحتی کلاسیک از سبک های مختلف مبلمان راحتی لمسه دوزی شده هستند.

مبل راحتی لمسه چستر

مبل چستر به نوعی مبل راحتی گفته می‌ شود که لمسه دوزی شده است. این مبل یک مدل قدیمی است، اما به خاطر زیبایی در طرح آن همیشه مورد استقبال مردم قرار می گیرد و همچنان تولید می شود. در واقع مبل چستر تلفیقی از سبک کلاسیک و سبک مدرن است. مبل چستر لمسه یک ویژگی منحصر به فرد دارد. این مبل در آغاز دوران مدرنیته به صورتی طراحی و تولید شد که لباس را هنگام نشستن بر روی آن چروک نکند. لمسه های مبل چستر به خاطر این طراحی شده ‌اند که تغییراتی در شکل لباس به وجود نیاورند. و در نتیجه از چروک شدن آن جلوگیری کنند.

مبل چستر اصل از جنس چرم طبیعی ساخته می شود. و قیمت بسیار بالایی هم دارد. این سبک مبلمان در طراحی و دکوراسیون سلطنتی در انگلیس، استفاده بسیاری داشته است. مبل چستر لمسه در عین ظاهر کلاسیک، از راحتی کافی برخوردار است و بهترین گزینه برای خانواده هایی هست که دوست دارند خانه خود را فقط با یک دست مبلمان راحتی زیبا چیدمان کنند. حتی این مبل برای طرفداران سبک مینیمال هم می تواند بهترین گزینه باشد. علت این هماهنگی با هر سلیقه ای، همان طرز طراحی و تلفیق سبک مدرن و کلاسیک در مبل چستر است.

جنس پارچه مبلمان راحتی لمسه دوزی

لمسه دوزی را می توان روی انواع طرح ها و مدل های مبل انجام داد. اما با توجه به اینکه لمسه دوزی شده در فضاهای شیک منزل، مخصوصا اتاق پذیرایی مورد استفاده قرار می گیرد. این کار باید روی پارچه های با دوام و با کیفیت صورت گیرد. از نظر جنس پارچه مبلمان راحتی لمسه دوزی شده به دو دسته لمسه دوزی پارچه ای و راحتی لمسه دوزی چرمی تقسیم می شوند.

مبل راحتی چرمی و پارچه ای لمسه سوزی شده هیچ وقت از استایل و شیکی نمی ‌افتد. و برعکس، محبوبیت آن ها روز به روز هم افزایش پیدا می کند. امروزه شاهد بازگشت قدرتمند مبل های چرمی و پارچه ای هستیم. به گونه ای که همه مردم جهان به آن ها علاقه مند هستند. استفاده از مبل های راحتی پارچه ای و چرمی مربوط به این دوران نیست و ده ها سال قبل هم از چنین مبل هایی استفاده می کردند. شاید در برخی از منازل مبل های چرمی و پارچه ای وجود داشته باشد که مربوط به ۲۰ و ۳۰ سال قبل هستند و هنوز هم زیبایی خود را حتی بیش تر از مبل های جدید حفظ کرده اند. این مبل ها هنوز هم در عصر جدید جذاب و زیبا هستند.

خاصیت اصلی مدل های راحتی چرم و پارچه ای لمسه دوزی شده، بافت منحصر به فرد پشتی آن ها است که طرحی دکمه دکمه دارد. و بسیار با کلاس طراحی شده است. شکل مبل های لمسه طی سال های متعدد، مورد تغییر واقع شده اما طرح پشتی های دکمه کاری آن ها همچنان به شکل اولیه خود باقی مانده است. افراد بسیاری مبل های راحتی لمسه را که از جنس چرم و پارچه هستند، در نقطه کانونی دکوراسیون پذیرایی و نشیمن خود انتخاب می ‌کنند. از آن جایی که این مبل ها، ظاهری شیک و لوکس دارند، دیگر نیازی به رنگ های قوی و پارچه های طرح دار برای خودنمایی ندارد. چون خود آن ها به تنهایی به قدری زیبا هستند که می‌ توانند مانند یک مجسمه هنری شیک در دکوراسیون قرار گیرند.

شکل هندسی مبل راحتی لمسه دوزی

مبل لمسه کوبی از لحاظ شکل هندسی برای دکمه دوزی روی پارچه و چرم به مدل های مختلف تقسیم می شود. این مدل ها عبارتند از:

  • لوزی
  • مربعی
  • خطی
  • دایموند
مزایای استفاده از مبل راحتی لمسه دوزی

کلام آخر

مبل لمسه دوزی شده در پارچه های مختلف و سبک های متفاوتی به بازار عرضه شده اند. افراد بنا بر سلیقه خود می توانند آن ها را از نیپا دکوراسیون خریداری کنند و برای دکوراسیون منزل، اداره، هتل و مکان های دیگر از آن ها استفاده نمایند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *