دکوراسیون اتاق نوجوان

نحوه ی طراحی دکوراسیون اتاق نوجوان

اهمیت یک طراحی مناسب داشتن یک اتاق خواب شیک و آرامش بخش نیاز هر انسانی است اما در سنین نوجوانی نحوه ی طراحی دکوراسیون اتاق نوجوان اهمیت بیشتری پیدا می کند. نوجوانان با توجه به شور و شوقی که به اقتضای سن خود دارند نیازمند یک فضای خاص هستند که با روحیات و تمایلات آنان در نوجوانی هماهنگ باشد. معمولا افراد در سنین نوجوانی از اتاقشان فقط به عنوان محلی برای استراحت استفاده نمی کنند بلکه ممکن است غالب زمان خود را در طول روز و شب در آن جا بگذرانند.

از این جهت شیوه ی طراحی دکوراسیون اتاق نوجوان حائز اهمیت است و حین طراحی، نکاتی را باید مدنظر قرار داد تا قدرت پاسخگویی به نیازهای فرد را داشته باشد. سنین نوجوانی زمانی است که فرد علاوه بر این که از اتاقش به عنوان فضایی برای استراحت استفاده می کند، در آن جا درس می خواند، بازی می کند، تلویزیون تماشا می کند، به جست و جو در اینترنت می پردازد و در همان جا کم کم خودش را پیدا می کند.

به همین جهت قصد داریم نکاتی را برای طراحی دکوراسیون اتاق نوجوان بازگو کنیم تا بتوانید با ایده گرفتن از آن چه که بیان می شود یک طراحی بی نقص را برای فرزند نوجوان خود به ارمغان بیاورید. یک طراحی دکوراسیون خوب باید تمامی فاکتورهای متناسب با اصول طراحی را داشته باشد. هنگام طراحی یکی از اصول مهم توجه به مخاطب و ویژگی های آن است. این که مخاطب طراحی شما در چه سنی قرار دارد و جنسیت آن چیست بسیار مهم است. باید نیازهای مخاطب را بشناسید و به تناسب روحیات و توقعات مخاطب فضای مناسب را طراحی کنید. استفاده از لمسه کاری، رنگ های جذاب شاد و وسایل دکوری فانتزی می تواند مناسب طراحی دکوراسیون اتاق نوجوان باشد.

اتاق نوجوان

لمسه کاری دیوارهای اتاق نوجوان هنگام طراحی دکوراسیون

نوجوانان به اقتضای سن خود و حس بلند پروازی که در ذات آن ها وجود دارد خواهان یک فضای شیک و اصطلاحا لوکس هستند . زمانی که می خواهید طراحی دکوراسیون اتاق نوجوان را انجام دهید یکی از بهترین پیشنهادهایی که برای شما داریم استفاده از لمسه کاری برای فضای مورد نظر است‌. لمسه یک جلوه ی بسیار شیک و نوجوان پسند را بر روی دیوار اتاق می تواند ایجاد کند که به محض ورود به آن جا چشم شما خیره ی زیبایی آن شود. لمسه کاری در واقع هنر نصب پارچه بر روی دیوارهای یک فضای خاص مثل سالن پذیرایی، اتاق و… است.

البته از لمسه در ساخت مبلمان و پشت درب ها نیز استفاده می شود. درکار با لمسه شما با پوششی بر روی دیوار سر و کار دارید که می تواند از جنس چرم، ابریشم، کتان، تافته، جیر و… باشد. لمسه کاری روی دیوار باعث می شود علاوه بر این که زیبایی فضا و لوکس بودن آن بیشتر نشان داده شود، پستی بلندی ها و عیوب سطح دیوار هم که جلوه ی ناخوشایندی دارد محو شود.

علاوه بر اینکه لمسه کاری می تواند عیوب دیوار را بپوشاند انعطاف پذیر است و قابلیت تمیز کردن آن از طریق شست و شو نیز فراهم است. درب اتاق هم می تواند در نمای کلی فضا اثرگذار باشد به همین دلیل درهای لمسه کاری شده نیز طرفداران زیادی دارد. اگر درب اتاق قدیمی است می توانید این روش را جایگزین خرید یک در جدید کنید. اگر با نکات گفته شده تصمیم به نصب لمسه در طراحی دکوراسیون اتاق نوجوان گرفتید چند نکته را باید مدنظر قرار دهید تا کار شما از کیفیت بالایی برخوردار شود. با ما همراه باشید تا مروری بر این نکات ظریف اما ضروری داشته باشیم.

نمونه کار

نکاتی که هنگام نصب لمسه بر روی دیوار اتاق نوجوان باید بدانیم

همانطور که قبلا اشاره کردیم لمسه کاری می تواند باعث محو شدن عیوب دیوار شود اما هنگام نصب لمسه باید یک سری از عیوب اساسی رفع شده باشد. قبل از لمسه کاری دقت کنید که دیوار اتاق شما نم نداشته باشد یا داری ترک خوردگی های عمیق که فرم دیوار را بهم زده نباشد. یا ممکن است روی دیوار جای کلیدها و پریزهای قدیمی وجود داشته باشد که همه ی این موارد را باید قبل از نصب لمسه بر روی دیوار برطرف کنید تا مس از نصب و اتمام آن دچار مشکل نشوید. از نظافت دیوار هم برای رسیدن به یک نتیجه ی بهتر به هیچ عنوان غافل نشوید.

یکی از مزیت های لمسه کاری نسبت به سایر روش ها برای طراحی و بازسازی دیوارها این است که لمسه می تواند به عنوان یک عایق صدا عمل کند و از ورود صداهای مزاحم اطراف جلوگیری کند. علت این عایق بودن صدا به آن جهت است که یک لایه پلی استر بر روی دیوار زده می شود‌.

بعد از این که زیر سازی لازم توسط نصاب صورت گرفت برای این که لمسه به خوبی روی دیوار بنشیند باید از ورود هوا در زیر آن هنگام نصب جلوگیری کرد. بعد از این که لمسه روی دیوار نصب شد رعایت یک سری نکات مراقبتی ضروری است. اگر نمی خواهید لمسه کاری دیوار اتاق کیفیت اولیه خود را از دست بدهد در مراقبت از آن کوشا باشید. زیرا در صورت عدم مراقبت امکان آسیب دیدن لمسه و حتی پاره شدن آن وجود دارد. پیشنهاد ما این است که اگر می خواهید هنگام طراحی دکوراسیون اتاق نوجوان از لمسه استفاده کنید. تحولی در نورپردازی اتاق نیز ایجاد کنید تا زیبایی لمسه کاری انجام‌ شده دوچندان شود.

لمسه

 نورپردازی زمانی متناسب با لمسه کاری خواهد بود که میزان تابش نور بر دیوارها به گونه ای باشد که نور در سطح آن پخش شود و باعث روشنایی در سطح لمسه کاری شود. در این حالت طرح ها و رنگ روی لمسه نمایان و شفافیت آن بیشتر خواهد شد.

نکات لازم در طراحی دکوراسیون اتاق نوجوان

در طراحی دکوراسیون اتاق نوجوان دختر و طراحی دکوراسیون اتاق نوجوان پسرباید اصول خاصی را مدنظر قرار بدهیم. یک تم رنگی خاص را قبل از این که اقدام به طراحی یا بازسازی دکوراسیون کنید، انتخاب کنید. هنگام انتخاب رنگ حواستان باشد که طراحی دکوراسیون اتاق نوجوان باید به گونه ای باشد که آرامش فرد را تامین کند. وقتی بخواهید از رنگ های تند در ابعاد وسیع استفاده کنید. علاوه بر این که می تواند مخل آرامش ذهنی نوجوان باشد پس از مدتی جذابیت خود را از دست داده و ناگزیر می شوید تا با هزینه ی مجدد نسبت به تغییر آن اقدام کنید.

قبل از طراحی مشورت با فرزند نوجوان خود را فراموش نکنید. چون او است که باید مدت زمان زیادی از روزش را در آن فضا سپری کند و باید برای رشد ایده های ناب در فضایی باشد که آن را دوست دارد‌. می توانید از مبل هایی که به صورت اختصاصی برای فضاهای کوچک تر ساخته می شوند استفاده کنید. برای انتخاب یک دکوراسیون داخلی جذاب می توانید با نیپا دکوراسیون در ارتباط باشید.

با این کار می توانید یک گوشه ی دنج را بسازید که قطعا مورد علاقه ی همه ی نوجوانان است. تعبیه گیاهان نیز در یک گوشه ی اتاق می تواند ایده ی مناسبی در حین طراحی باشد تا طراوات و تازگی را همواره با خود به ارمغان بیاورد. همان طور که قبلا نیز اشاره شد استفاده از لمسه روی دیوار و درب اتاق و هم چنین نورپردازی مناسب می تواند جلوه ی ورودی فضا را چندین برابر زیباتر نشان دهد. یک فضای اختصاصی مطالعه را در نظر بگیرید تا میز تحریر و صندلی را در آن قسمت قرار دهید. دیواری که میز و صندلی مقابل آن قرار می گیرد بهتر است رنگ روشن باشد تا نوجوان حین مطالعه دچار تشویش ذهن نشود.

نمونه طراحی مخصوص نوجوان

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *