نمای داخل ویلا - نیپا دکوراسیون

نمای داخل ویلا

این روزها طراحی دکوراسیون داخلی موضوعی مهم برای افراد باسلیقه و خوش ذوق تبدیل شده است.  نمای داخل ویلا باید به گونه ای باشد که به یک مکان آرام بخش و دلنشین برای افراد خانه تبدیل شود. دکوراسیون داخلی خانه ویلایی باید کاملا خلاقانه و با نهایت سلیقه صورت گیرد تا توجه هر فردی را به خود جلب کند. ما قصد داریم در ادامه مطلب بهترین انواع سبک ها را برای دکوراسیون داخلی خانه ویلایی معرفی کنیم. پس همراه ما باشید:

سبک های رایج در طراحی دکوراسیون داخلی ویلا

چیدمان داخلی ویلا مشابه طراحی دکوراسیون خانه پیش می رود؛ بنابراین می توان از سبک ‌های رایج طراحی دکوراسیون خانه، جهت چیدمان داخلی ویلا استفاده کرد. مهندسین در طراحی داخلی ویلا از چند الگو رایج پیروی می کنند. سبک های سنتی، مدرن و کلاسیک رایج ترین سبک های طراحی داخلی ویلا محسوب می ‌شوند. البته سبک های ایرانی، مدیترانه ای، ترکیه ای و شهری نیز جزو سبک های محبوب معماری هستند که در صورت درخواست کار فرما از آن ها استفاده می شود.

سبک سنتی برای نمای داخلی ویلا

دکوراسیون های سنتی جذابیت و زیبایی خاصی دارند و موجب به وجود آمدن یک فضای آرام بخش در محیط های مختلف می شوند. سبک سنتی از محبوب ترین سبک ها در دکوراسیون داخلی ویلا است. این سبک به فرهنگ، آداب و رسوم، عقاید، سنت، طرز فکر و سبک زندگی گذشته تمرکز دارد.

ویژگی های سبک سنتی در طراحی نمای داخلی ویلا

● استفاده از دیوار کوب های قدیمی

● استفاده از صندلی های منبت کاری شده و مبلمان خاتم کاری شده

● استفاده از تخت چوبی که می توان از قالیچه ها و گلیم های سنتی و قدیمی برای روی این تخت ها استفاده نمود.

● به کارگیری سرامیک های نقش دار

● به کار بردن پرده های کلفت

● استفاده از صندوقچه های بزرگ، گلدان های شمعی، حوضچه های ماهی، ظروف مسی و سایر اشیا سنتی و قدیمی برای دکور ویلا

سبک کلاسیک برای نمای داخلی ویلا - نیپا دکوراسیون

معرفی سبک کلاسیک برای نمای داخلی ویلا

سبک کلاسیک از معماری روم و یونان آغاز شده است و در سال های اخیر در کشور ما محبوبیت و طرفداران بسیار زیادی دارد. افراد زیادی مایل هستند از این سبک برای طراحی داخلی ویلا استفاده کنند؛ زیرا سبک کلاسیک القا کننده حس شکوه و عظمت است. در این سبک از تزیینات، جزئیات و متریال های گران قیمت استفاده می گردد. ویلایی که به سبک کلاسیک طراحی می شود، نشان دهنده یک عمارت لوکس و با شکوه است که به ساکنین آن حس قدرت و بزرگی می دهد.

ویژگی های سبک کلاسیک در طراحی نمای داخلی ویلا

سبک کلاسیک ویژگی های متعددی دارد که موجب تمایز آن از سایر سبک ها می شود. برخی از این ویژگی ها عبارتند از:

 • فضای داخلی ویلای کلاسیک باید با ستون ‌ها یا نیم ستون های سنگی، تراش ها و ابزار کاری های زینتی تزیین شود. سنگ مرمر به صورت براق، بیش ترین جلوه و زیبایی را در این اجزا دارد. ماهیت ستون باید القا کننده شکوه و عظمت باشد. استفاده از پایه ستون ها یا نیمچه ستون ها به عنوان محل قرار گیری گلدان ها و مجسمه ها بسیار رایج است.
 • نازک کاری ها، حکاکی ها، دیوار پوش ها و کفپوش ها نیازمند جزئیات ظریف و اجرای دقیق هستند. این گونه اجراها هزینه های صرف شده برای طراحی داخلی ویلا را افزایش می ‌دهند، اما به خلق یک فضای داخلی لوکس و تجملاتی منجر می ‌شوند.
 • سقف کاذب ها اجزایی هستند که از تزیینات، نور پردازی و طرح های خاصی برخوردارند. با توجه به اینکه فضای داخلی کلاسیک از سقف های بلند برخوردار است، تا حد ممکن باید از این قابلیت بهره برد. طرح ها باید به گونه ای اجرا شوند که با طرح دیوارها و کف همخوانی داشته باشند.
 • مبلمان از اساسی ترین آیتم های طراحی داخلی ویلا هستند. مبلمان کلاسیک با انواع فاخر و تجملی یا ساده و عامه پسند، برای دکوراسیون داخلی ویلا کلاسیک مناسب است.
 • در این سبک از لوستر های آویز یا دیواری متناسب با ابعاد فضا استفاده می شود.
 • استفاده از پتانسیل سطوح دیوار ها جهت جای دادن اشیا زیبا و زینتی، فضا را از یکنواختی رها می سازد.
 • رنگ های رایج در دکوراسیون داخلی ویلای کلاسیک، رنگ های گرم و پر انرژی هستند که در المان های تزئیناتی به کار می روند. این رنگ ها شامل کرم، طلایی، قهوه ای، زرشکی، سرمه ای، فیروزه ای و یشمی می شوند.

سبک مدرن برای نمای داخلی ویلا

امروزه استفاده از سبک مدرن در معماری داخلی ویلا در کشورهای مختلف از جمله ایران رواج پیدا کرده است. به هر روش جدیدی که خارج از حالت قدیمی باشد، مدرن گفته می شود. سبک مدرن ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فرد خود را دارد.

ویژگی های سبک مدرن در طراحی نمای داخلی ویلا

این سبک نیز مانند سایر سبک ها دارای ویژگی هایی است که برخی از آن ها عبارتند از:

 • در طراحی نمای داخلی ویلای مدرن، نورپردازی های حائز اهمیت است. در این سبک از انواع چراغ ها مانند چراغ های دیواری و سقفی، نورهای نقطه ای و نور پردازی کف استفاده می‌ شود.
 • تنها مبلمان و اکسسوری مورد نیاز در اتاق ها استفاده می شوند تا اتاق دارای فضای بیش تری باشد.
 • شیشه و چوب متریال های اصلی جهت طراحی داخلی خانه ویلایی مدرن هستند.
 • استفاده از کاشی های دارای فرم طبیعی و ساده در سرویس بهداشتی مدرن
 • استفاده از خطوط صاف و فضاهای فاقد شکستگی در طراحی داخلی ویلا مدرن
 • جهت استفاده از وسایل تزئینی مثل نرده ها، چراغ خواب ها و کلید پریزهای برق اصولاً از وسایل درخشان با رنگ های سیلور استفاده می گردد.
 • استفاده از مبلمان ساده و زیبا
 • برای کفپوش های ویلا در طراحی داخلی مدرن، از مصالح طبیعی استفاده می شود. مثلاً پارکت های از جنس چوب که از مصالح طبیعی هستند.
 • یکی از مصالح پرکاربرد کفپوش در طراحی ویلای مدرن، استفاده از سرامیک است.
 • در این نوع طراحی داخلی، طراحی پلان ها کاملاً به صورت باز و به شکل های با ثبات مانند مربع و مستطیل صورت می ‌گیرد. در این صورت فضا بسیار بزرگ تر از اندازه واقعی خود به نظر می‌ آید
 • استفاده از رنگ ‌های خنثی در این سبک
 • در سبک مدرن معمولاً اتاق مهمان کنار آشپزخانه قرار می گیرد تا هنگام استفاده از آن حس معذب بودن در فرد ایجاد نشود.
سبک مدرن در طراحی نمای داخلی ویلا - نیپا دکوراسیون

اهمیت نور پردازی در دکوراسیون داخلی ویلا

نور پردازی از عناصر مهم در دکوراسیون داخلی ویلا است. پس باید نکات مربوط به نورپردازی اصولی و به شکل صحیح، مورد توجه قرار گیرد. در طراحی دکور ویلا می توان از نور مصنوعی و طبیعی به شکل دلخواه استفاده کرد. استفاده از نور مناسب موجب می شود که ظاهر اشیا و فضا به شکلی بارزتر مشاهده گردد. با توجه به جهت ساخت ویلا و مکانی که ویلا در آن قرار دارد، وجود شیشه موجب می‌ شود که نور طبیعی خورشید در طول روز بیش تر در فضای داخلی خانه بتابد. که در این صورت دیگر نیاز به صرف انرژی بیهوده، جهت تامین نور و روشنایی در طول روز نیست.

نور پردازی در دکوراسیون داخلی ویلا موجب می شود داخل ساختمان به یک محیط آرام بخش تبدیل شود. دو منبع نور طبیعی و مصنوعی جهت نور پردازی ویلا وجود دارد. منبع نور طبیعی نور خورشید است که از پنجره به درون ویلا وارد می شود. اما منبع نور مصنوعی لامپ ها و لوسترها هستند. انتخاب لوستر مناسب برای طراحی دکوراسیون اتاق، سالن و آشپز خانه لازم است. نصب لامپ های مخفی در دیوارها و سقف و در راه پله های ویلا یک ایده جهت نور پردازی مصنوعی است.

نصب آینه های دیواری باعث می شود محیط داخل خانه شکیل تر به نظر برسد. همچنین می توان در گوشه ‌ای از محیط چراغ رومیزی گذاشت. در این صورت به طور محسوسی محیط بزرگ تر به نظر می آید. مدیریت صحیح نور باعث می ‌شود حتی با وجود اثاثیه تیره در محیط، باز هم ویلا شیک و زیبا دیده شود

انتخاب مبلمان در دکوراسیون داخلی ویلا

هر خانه ای را می توان با چیدمان صحیح مبل، گرم، صمیمی و زیبا جلوه داد. اگر شما می خواهید یک فضای با شکوه و مقتدرانه ایجاد کنید، از مبلمان کلاسیک استفاده نمایید. اما اگر قصد دارید فضایی را ایجاد کنید که نظم را به بیننده القا کند، مبلمان مدرن، بهترین گزینه است؛ زیرا در مبلمان مدرن از خطوط صاف استفاده می شود.

اگر می خواهید مبلمان رسمی برای ویلای خود انتخاب کنید، لازم است از مبلمانی استفاده نمایید که ارتفاع آن ها بیش تر است. اما هر چقدر ارتفاع مبل کوتاه تر باشد، ساده تر و معمولی تر به نظر می رسد. هنگام انتخاب مبلمان باید دقت کنید که جنس روکش مبل مقاوم و با دوام باشد. اگر قصد خرید مبلمان چرمی را دارید، مبلی را خریداری کنید که از چرم طبیعی باشد؛ زیرا عمر بالا تری نسبت به چرم مصنوعی دارد. چیدمان مبل های خود را باید به گونه‌ ای انجام دهید که مهمان ها بتوانند با یکدیگر گفت و گو کنند. برای این منظور بهتر است مبل ها رو به روی یکدیگر قرار گیرند و باید یک فضا برای رفت و آمد آسان در نظر گرفته شود.

انتخاب مبلمان در دکوراسیون داخلی ویلا - نیپا دکوراسیون

کلام آخر

خانه های ویلایی معمولا از متراژ بزرگی برخوردارند که در این صورت باید به طراحی دکور داخلی ویلا دقت بسیاری شود. تمامی اجزای خانه باید با یکدیگر همخوانی داشته باشند تا به جذابیت ویلا افزوده شود. علاوه بر دقت به چیدمان وسایل، ویلا باید از نور کافی برخوردار باشد تا فضا دلنشین تر و شیک تر به نظر بیاید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *