کاغذ دیواری سقف - دکوراسیون نیپا

کاغذ دیواری سقف

امروزه یکی از راه های زیبا سازی منازل ایده جالب کاغذ سقف است که زیبایی منازل را دوچندان می کند. هنگامی که از کاغذ دیواری حرفی به میان می آید ناخودآگاه ذهن به سمت دیوارهای عمودی خانه ها روی می آورد. اما جالب است بدانید اینجاست که کاغذ دیواری صرفا فقط برای تنها دیوارها کاربرد ندارد بلکه برای سقف نیز می توان از آن ها بهره برد.

باید به این نکته توجه کرد که در ساخت و طراحی کاغذها با توجه به قسمت مورد استفاده، هر بخش طرح مخصوص خود را دارد و قطعا این امر طبیعی است که در ساخت و طراحی کاغذ دیوار با کاغذ سقف تفاوت هایی وجود داشته باشد. اگر شما نیز قصد خرید کاغذ دیواری سقف را دارید، شما را به مطالعه ادامه این مطالب دعوت می کنیم:

اهمیت طراحی دکوراسیون و تاثیر آن بر افراد

از آن جایی که خانه به عنوان محل امن و آرامش شناخته می شود و جاییست دور از شلوغی ها و هیاهوی دنیای بیرون و محل کار، پس باید به این مکان توجه خاصی کرد. این مکان امن باید جایی باشد که روح و جسم با هم به آرامش برسند و نیاز به توجه های خاص خود را دارد. همان گونه که ما برای سلامتی جسم خود هزینه هایی متقبل می شویم، روح نیز هزینه های خود را می طلبد. حال برای سلامتی روح چه باید کرد؟ خانه که به عنوان مرکز اصلی سلامت روح و روان است چه ویژگی هایی باید داشته باشد تا این آرامش را به ما بدهد؟

امروزه دیزاین داخلی منازل توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. از این رو هر کس به نحوی خواهان این است که خانه جدا از محلی برای استراحت و آرامش یافتن، جایی برای انرژی گرفتن نیز باشد. بر اساس فنگشویی حتی اسباب و وسایل منزل باید به گونه ای انتخاب و چیده شوند که انرژی در بین آن ها جریان داشته باشد تا این انرژی جذب روح و جسم انسان شود.

کاغذ دیواری سقف ایده ای که فراموش شده ترین  بخش خانه را دچار تحول کرد

یکی از قسمت های مهم خانه که اغلب زیاد به آن توجه نمی شود، سقف ها هستند. برای سقف ها اغلب تزیین خاصی استفاده نمی شود و اکثرا ساده و سفید هستند. اما امروزه با روی کار آمدن کاغذ سقفی این قسمت از خانه دچار دگرگونی شد. این محصول با توجه به طرح های منحصر به فرد، متنوع و رنگ های گوناگون توانست فضای خانه ها جذاب تر و دلربا تر کند. البته گفتنی است که کاغذ دیواری سقف باید بر اساس دیزاین داخلی و دکوراسیون خانه ها انجام شود. معمولا برای هر ساختمانی، کاغذ دیواری سقف متفاوت و متناسب با همان فضا و دیزاین وجود دارد.

دیزاین مناسب و متناسب علاوه بر زیبایی، آرامش را نیز به محیط خانه هدیه می دهد. در سال های اخیر که سقف نیز همانند دیگر اجزای خانه مورد توجه قرار گرفته است، از آن سادگی و یک دست بودن و یکنواختی در آمده و شکل زیباتری به خود گرفته است. یکی از راه های زیباسازی سقف ها همان استفاده از کاغذ سقفی است. این محصول نصب بسیار آسان و راحت و همچنین هزینه کمتری دارد. به همین علت است که این محصول طرفداران خاص خود را دارد.

نکاتی درباره کاغذ دیواری سقف و نصب آن

در هنگام نصب کاغذهای سقفی باید قبل از اقدام برای خرید، ابعاد و شکل هندسی سقف را در نظر داشته باشید؛ زیرا می توانید هنگام نصب آنچه را که از طرح در ذهن دارید پیاده سازی کنید و به مشکل نخورید. امکان دارد که سقف شما دارای کجی هایی در خود باشد، در چنین شرایطی نباید از طرح هایی که دارای شکل هندسی ثابتی مثلا مربع و یا دایره و یا مستطیل هستند استفاده کنید؛ زیرا امکان دارد بخشی از طرح به درستی در سقف قابل اجرا نشود. توصیه می کنیم که قبل از خرید کاغذ دیواری سقفی ابتدا با  کارشناسان مشورت کنید، سپس اقدام به خرید این محصول نمایید.

در خانه هایی که سقف دارای شکل هندسی مشخصی هست، با توجه به دیزاینی که قرار است در منزل انجام شود، می توان طرح مورد نظر را انتخاب کرد. البته تناسب بین دیزان و طرح خیلی مهم است. امکان دارد برای سقف پذیرایی از طرح سلطنتی استفاده شود، پس این بسیار مهم است که دیزاین داخلی مانند مبل و پرده ها و غیره حتما سلطنتی باشند. در غیر این صورت اگر سقف سلطنتی باشد اما دیزاین داخلی کلاسیک باشد، فضایی ایجاد می شود که تناسبی بین آن نیست. این طراحی دکور چندان رضایت بخش نخواهد بود. البته گفتنی است که با استفاده از طرح های ساده بسیار راحت تر می شود با دیزاین داخلی تناسب ایجاد کرد و با هر حالتی قابل اجرا است.

خانه های رویایی با کاغذ دیواری سقف رویایی

 همان طور که بیان کردیم کاغذهای دیواری سقف در طرح ها و رنگ های مختلف در بازارها وجود دارند که متناسب با هر دیزاینی هستند. اگر شما دیزاین داخلی منزلتان را طرح سلطنتی انتخاب کرده باشید، کاغذ سقفی طرح سلطنتی زیبایی این دیزاین را دوبرابر می کند. اگر دیزان ساده انتخاب کرده باشید، هیچ جای نگرانی نیست؛ زیرا برای این نوع از دیزاین نیز کاغذهای سقفی زیادی با طرح های متنوع وجود دارد. در این صورت شما می توانید در میان آن ها کاغذی را که متناسب باسلیقه شماست را انتخاب کنید.

معرفی انواع کاغذ دیواری سقف

از دیگر مزایای کاغذ دیواری این است که می توانید رنگ آن را نیز آن گونه که دوست دارید انتخاب کنید. حتی می توانید از یک طرح، اما رنگ های مختلف آن را برای قسمت های مختلف استفاده نمایید. همان طور که بیان کردیم این محصولات انواع مختلفی دارند که برخی از آن ها عبارتند از:

  • یکی از طرح های کاغذ دیواری که طرفداران خود را دارد طرح فانتزی می باشد. در این محصول  اغلب از طرح های شلوغ استفاده می شود.
  • طرح مدرن از دیگر طرح های این کالا می باشد، این نوع طرح برخلاف طرح فانتزی دارای طرح های خلوتی است. این نوع نیز طرفداران خود را دارد.
  • طرح های ساده که می توان آن را به راحتی با مبلمان و دیزاین داخلی خود ست کنید نیز از پر فروش ترین نوع کاغذ دیواری سقف به حساب می آیند.

کاربرد کاغذ دیواری سقف برای اتاق نوزاد

یکی از فضاهایی که به طراحی دیوارها و سقف آن توجه ویژه ای می شود، اتاق کودک است. در واقع می توان گفت اتاق کودک از بهترین فضاهایی است که برای نصب کاغذ سقفی مورد توجه قرار گرفته است. دکوراسیون اتاق کودک بسیار حساس است و ویژگی های  خاص خود را می طلبد. طراحی داخلی اتاق کودک باید به نحوی باشد که شادی و نشاط را برای کودک به همراه داشته باشد. توجه کنید که نوزاد در اوایل زندگی دیدش بیشتر به سمت بالای اتاق و سقف است.  پس این امری بسیار مهم است که فضای دیدگاه نوزاد را طوری طراحی کنید که نوزاد هر بار با دیدن آن شاد شود.

 به همین دلیل طراحان و ایده پردازان کاغذ دیواری اتاق خواب، برای این مسئله طرح های زیبا و جذاب کودکانه ای را طراحی کرده اند که دل هر کودکی را با دیدن آن ها شاد می شود. شما می توانید با استفاده از کاغذهای دیواری و سقفی این محیط شاد را به کودکان خود هدیه دهید.

کاربرد کاغذ دیواری سقف برای پذیرایی

از دیگر فضاهایی که می توان از کاغذ دیواری سقف به عنوان یک دیزاین خاص بهره برد، سقف پذیرایی است. فضای پذیرایی که پردید ترین بخش خانه محسوب می شود، مکانی است که با آن می توان زیبایی دیزاین خانه خود را به رخ دیگران کشید. سقف پذیرایی که بخش وسیعی از فضای خانه را به خود اختصاص داده است را می توان با ایده کاغذهای سقفی زیباتر و حتی بازتر و و یا کوچک تر نمایش داد. پوشش سقف با کاغذ دیواری سقف یکی از راه های زیباسازی فضای پذیرایی است.

شما می توانید کاغذ سقفی بر اساس دیزاین فضای پذیرایی خود، سلطنتی، مدرن، طرح رومی، کاغذ دیواری سه بعدی، کلاسیک و هر نوع ایده دیگری انتخاب کنید. اگر فضای پذیرایی منزل شما بزرگ و جادار است و سقف بلندی دارد، می توانید از کاغذ دیواری های سقفی با طرح شلوغ و رنگ های قوی برای پوشش دهی سقف استفاده کنید. بهتر است برای چنین فضایی از کاغذ دیواری های سقفی که رنگ آن با وسایل خانه ست است، استفاده کنید.

سخن پایانی

این مسئله روشن است که هر کسی سلیقه ی خاص خود  را دارد. از این رو ایده پردازان کاغذ دیواری از این موضوع به بهترین نحوه استفاده کرده اند و طرح های متنوع و ایده های فراوانی را در  طراحی این محصولات به کار برده اند.در این صورت  هر کسی با هر سلیقه و فرهنگی می تواند منزل خود را آن گونه که تمایل دارد، دیزاین کند. تنوع در طراحی این کاغذ دیواری سقف آن چنان فراوان است که هرشخص می تواند یک انتخاب صحیح و منحصر به فرد داشته باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *