کاغذ دیواری طرح آجر

کاغذ دیواری طرح آجر

استفاده از کاغذ دیواری در دکوراسیون و فضاهای داخلی، یک متریال نو و تازه نیست. مدت هاست که کاغذ دیواری زینت بخش جداره های داخلی و حتی پوشش دهنده اکسسورهای جانبی ساختمان هاست. کاغذ دیواری، پوشش تزیینی است که برای پوشش دادن سطوح دیوارهای داخلی در فضاهای دارای کاربری های گوناگون به کار می رود و جنبه زیبایی شناختی در طراحی داخلی دارد. این نوع پوشش بیشتر به صورت رول یا به صورت متری فروخته می شود و با چسباندن روی دیوار مورد استفاده قرار می گیرد. اگر شما نیز قصد تغییر دکوراسیون و ایجاد تنوع در محیط زندگی و یا کار خود را دارید، می توانید از کاغذ دیواری طرح آجر استفاده کنید. در ادامه همراه ما باشید:

آشنایی بیشتر با کاغذ دیواری و پیشینه آن

نخستین بار کاغذ دیواری ها در اروپا در دوران رنسانس با استفاده از تکنیک وودکات «برش چوبی» در چاپ به محبوبیت بالایی رسیدند. از میان کشورها: انگلستان و فرانسه در تولید کاغذ دیواری اروپایی پیشگام بودند. با این حال آغاز گر تولید کاغذ دیواری از منظر تاریخی به چین باستان باز می گردد. کاغذ دیواری می تواند طوری یک فضا را زنده کند که شاید با رنگ زدن دیوارها به نتیجه مشابه آن نتوان دست یافت. چه طراحی آن مدرن باشد، چه کار ظریف دستی باشد و چه از الیاف بافته شده باشد.

کاغذ دیواری ها می توانند ساده یا به صورت بافته شده یا دارای الگوهای گرافیکی باشند. با توجه به اینکه چه نوعی از کاغذ دیواری مورد استفاده قرار می گیرد، روش نصب و نگهداری نیز متفاوت خواهد بود. راحتی به کار بردن طرح ها و مدل های متنوع در کنار نصب بی دردسر و با سرعت زیاد، انواع نمونه های کاغذ دیواری و خصوصا مدل های سه بعدی را به یکی از نخستین انتخاب ها در زمان تغییر دکوراسیون هر خانه ای بدل کرده است.

چه زمانی از کاغذ دیواری استفاده کنیم؟

دکوراتیوها، معماران و طراحان داخلی، در مورد مسائلی چون انتخاب کاغذ دیواری، روش های اخیر اجرای کاغذ دیواری، نصب کاغذ دیواری و استخدام یک گروه مجری خوب، پرسشی را مطرح می نمایند، چه زمانی باید به فکر کاغذ دیواری به جای نقاشی باشیم؟! ‌پاسخ این است که هر زمان که کمبود یک نقطه تمرکز در فضا احساس شد و یا زمانی که نیاز به جان بخشیدن به یک اتاق ساده و بی روح را احساس کردید، می توانید از کاغذذ دیواری استفاده کنید.

مزایای کاغذ دیواری طرح آجر نسبت به رنگ

 • قابلیت شستشو
 • تنوع طرح
 • عمر طولانی
 • نصب راحت
 • سرعت اجرا
 • عدم تغییر رنگ
 • قیمت
 • بزرگ نمایی
 • عایق بودن
 • پوشاندن نقص ها

با مزایای کاغذ دیواری طرح آجر آشنا شوید

برخی از مزایای این محصول عبارتند از:

 • با استفاده از کاغذ دیواری طرح آجر می‌ توانیم زیبایی محیط پیرامون خود را چند برابر کنیم .و در کنار این زیبایی، اشکالات و نواقص دیوار را بپوشانیم.
 • هزینه خرید و نصب کاغذ دیواری آجری خیلی کمتر از آجر واقعی است و این نکته برای بسیاری از مشتریان اهمیت بالایی دارد.
 • با پوستر دیواری آجر، می ‌توانیم با یک هزینه پایین و بدون هیچ دردسر خاصی، نمای منزل خود به کلی متحول کنیم و آرامش بیشتری به فضای داخلی خانه یا محیط اداری ببخشیم.
 • کاغذ دیواری آجر تنها نمای محیط را زیبا نمی‌کند، بلکه روی افرادی که در آن محیط حضور دارند هم تأثیر عاطفی و احساسی می‌گذارد. به عنوان مثال اگر رنگ آجر موجود در کاغذ دیواری قرمز باشد، یک محیط رمانتیک، گرم و صمیمی را به وجود می‌آورد. به همین خاطر برای محیط خانه، کافه یا رستوران عالی است. اگر رنگ آجر، سفید باشد، یک حالت عمومی پیدا می‌ کند. به همین دلیل بعضی از شرکت ‌ها از این طرح استفاده می‌ کنند. در منازل نیز در جاهای پر رفت و آمد مثل راه پله و راهرو از این مدل بهره می‌گیرند.

کاغذ دیواری های طرح آجر

 این محصول حالت سه بعدی دارد که همین موضوع باعث می شود که تفاوت چندانی با آجر طبیعی نداشته باشد و از خصوصیات خوب آن نیز می توان به جنس ونیل بودن، قابلیت شستشو، قابلیت نصب آسان و ارزان قیمت مناسب نسبت به آجر اشاره کرد. این طرح کاغذ دیواری مناسب دیوار های تک روی، شومینه، پشت تلویزیون است. یا می توان از آن در طراحی دیزاین های سنتی، مدرن، صنعتی و یا فضاهای اداری به دلیل تنوع رنگی متفاوت و یا طرح های سنگ فانتزی استفاده کرد. این طرح کاغذدیواری ها را باید فقط در یک بخش به عنوان دکوراتیو استفاده نمود و برای سایر دیوارها را باید از طرح های دیگر استفاده کرد.

خرید کاغذ دیواری طرح آجر

کاغذ دیواری طرح آجر کاربرد زیادی در صنعت ساختمان و مصالح ساختمانی دارد و کیفیت ساخت آن برای سازندگان ساختمان بسیار مهم است. به همین دلیل خرید و فروش کاغذ دیواری طرح آجر و قیمت کاغذ دیواری طرح آجر مناسب برای به کارگیری در صنعت ساختمان سازی از اهمیت بالایی برخوردار است. از این رو در میان آنها مورد استقبال خوبی قرار دارد.  به همین دلیل فروش انواع کاغذ دیواری طرح آجرمناسب با توجه به سفارش مشتریان این صنعت انجام می شود. کاغذ دیواری های طرح آجر و طرح چوب در زیبایی دکوراسیون داخلی بسیار تاثیر گذار هستند. و می توان با ترکیب این دو طرح زیبایی بیشتری در فضاهای مسکونی و اداری ایجاد کرد.

قیمت کاغذ دیواری طرح آجر

مهم ترین انواع کاغذ دیواری طرح آجر شامل طرح هایی مانند کاغذ دیواری طرح گل، کاغذ دیواری طرح ماهی، کاغذ دیواری طرح کاشی است.  طرح های مختلفی برای کاغذ دیواری طرح آجر وجود دارد. که از جمله می توان به کاغذ دیواری طرح آجر چینی یا طرح آجر هفت رنگ یا کاغذ دیواری طرح آجر سه بعدی و انواع دیگر کاغذ دیواری اشاره کرد. امروزه به دلیل مشغله بالای افراد و کمبود وقت، خرید و فروش کاغذ دیواری طرح آجر به صورت اینترنتی شکل می گیرد. معمولا قیمت کاغذ دیواری طرح آجر و انواع این طرح مناسب برای استفاده در بخش های مختلف ساخت ساختمان برای متقاضیان این محصول، از اهمیت بالایی برخوردار است.

 معمولا این نوع کاغذ دیواری ها دارای طرح ها و رنگ های مختلفی هستند.که شما می توانید آن ها از فروشگاه های معتبر خریداری کنید و با انتخاب و اجرای کاغذ دیواری طرح آجر به ساختمان های خود زیبایی خاصی را هدیه دهید. مهم ترین انواع کاغذ دیواری طرح اجر کاغذ دیواری هایی هستند که طرح سنگ، طرح چوب، رنگ های روشن و طرح های انتزاعی دارند و در کیفیت عالی تولید می شوند. این محصولات مناسب استفاده در محیط های مسکونی و اداری هستند.

انواع کاغذ دیواری طرح آجر

این طرح در کاغذ دیواری طرح چوب و کاغذ دیواری ساده طرح چوب بیشتر استفاده شده است. طرح های کاغذ دیواری طرح چوب بیشتر مورد پسند مشتریان قرار گرفته است. البته از این میان کاغذ دیواری ساده طرح چوب طرفداران بیشتری را داشته است. در طرح کاغذ دیواری سه بعدی، کاغذ دیواری ها به صورت چند لایه تولید شده اند. که به نسبت مدل کاغذ دیواری های معمولی از نظر اندازه در اندازه های متفاوتی تولید شده اند.

به خاطر داشته باشید که کاغذ دیواری‌هایی که طرح ‌های شلوغ‌ تر و مشخص ‌تری دارند، همیشه باید برای دیوارهای شاخص محوطه شما استفاده شوند. حال که طرح دیوار شاخص ما مشخص شد، شما می ‌توانید از طرح‌ های خلوت ‌تر و ساده ‌تر که اصطلاحاً به آن ها طرح ‌های مکمل گفته می ‌شود بر روی دیوارهای مجاور یا همان دیوارهای غیرشاخص استفاده کنید. انواع مختلف شامل کاغذ دیواری طرح آجر سنتی، آجر طوسی، آجر برجسته، آجر مشکی و سفید، آجر سه بعدی و… می شوند.

پوستر دیواری طرح آجر

پوستر دیواری طرح آجر‌ با ظاهری مدرن و لاکچری از جمله طرح هایی است که به تازگی وارد بازار شده اند.می توانید مدرترین طرح ها را از نیپا دکوراسیون سفارش رهید. و با استقبال نسبتاً خوبی نیز مواجه شده اند. این پوستر دیواری همان طور که از نامش مشخص است تداعی گر طرح آجر در ساختمان هاست. پوستر دیواری‌ طرح آجر‌ جلوه ای زیبا و جذاب دارد. این پوستر دیواری‌ های‌ طرح آجر ظاهر دکوراسیون خانه یا محل کار را مدرن تر می کند. پوستر دیواری طرح آجر‌ برای دکوراسیون های مدرن و لاکچری مناسب است.

طرح آجر‌ پوستر دیواری‌‌ را می توان در سالن پذیرایی، اتاق خواب، پشت تلویزیون و حتی سقف استفاده کرد. از این پوستر دیواری ها حتی می توان در کافی شاپ نیز بهره برد. هزینه مناسب تر و نصب آسان تر نسبت به آجر این پوستر‌ دیواری‌ را به یکی از محبوب ترین طرح های پوستر‌ دیواری تبدیل کرده است. رنگ بندی این دسته از پوستر دیواری‌ ها به دلیل داشتن طرح آجری، طیف رنگی کاملی را شامل نمی شود.اما گستره رنگی نارنجی، قهوه ای، کرم، سفید، خاکستری و آجری را در بر می گیرد. البته کسی از طرح آجری انتظار رنگ بنفش یا سبز را ندارد، به همین دلیل هم طرحی آجری با این رنگ موجود نیست.

سخن آخر

جالب است بدانید که این نوع کاغذ دیواری، تأثیر روانی عجیبی روی افراد دارد و باعث می‌شود که منزل یا محیط کار در زمستان گرم ‌تر و در تابستان، خنک‌ تر به نظر برسد. پوستر دیواری طرح آجر، می‌ تواند منازل زیبا و بی ‌نظیر قدیمی را در ذهن بیننده تداعی کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *