کاغذ دیواری قابل شستشو

کاغذ دیواری قابل شستشو

کاغذ دیواری قابل شستشو یکی از جدیدترین متریال ارائه شده در صنایع معماری است که با ویژگی های منحصر به فردی در این عرصه ارائه می شود. مصارف متعدد و کاربردهای این مدل کاغذ دیواری، توجه و نظر بسیاری از مردم را به خود جلب کرده است. استفاده از این محصولات در محیط های مرطوب بسیار کارایی دارد و از آن برای دیزاین بهتر و زیباتر محیط منزل مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه همراه ما باید تا مطالب بیشتری درباره این نوع کاغذ دیواری در اختیار شما قرار دهیم:

کاربرد کاغذ دیواری قابل شست و شو در حمام

انواع کاغذ دیواری های شست و شو، در محیط هایی مانند حمام بیشترین مصارف را دارند. این کاغذ دیواری ها برای استفاده در این محیط های مرطوب طراحی و تولید شده و به سهولت در این مکان به کار می روند. نصب آن ها در محیط های مرطوبی مانند حمام، آسیبی به ساختار این اقلام وارد نخواهد کرد.

دیزاین محیط حمام کار بسیار دشواری است؛ چرا که این فضا بسیار کوچک است و استفاده از روش های تزیینی در آن سخت تر از سایر بخش های خانه می باشد. انواع کاغذ دیواری قابل شست و شو بیشترین کارایی را در محیط حمام دارند.

این محصولات تجلی سلیقه شما هستند. به همین خاطر نیز به سهولت به کار می روند. انواع کاغذ دیواری های مخصوص حمام به نور زیادی برای رویت تصاویر و طرح های موجود در آن ها نیازی ندارند. به همین خاطر نیز برای استفاده در این فضا بسیار مناسب هستند. ویژگی ها و مزایای مهم استفاده از این محصولات مشتریان را برای استفاده از آن ها ترغیب می کند.

مزایای استفاده از کاغذ دیواری شست و شو شونده در محیط حمام

این محصولات با ویژگی های منحصر به فردی ارائه می شوند. این موضوع سبب ایجاد مزایای مهمی در این اقلام می شود. برخی از این مزایا عبارتند از:

 1. مقاومت قابل توجه این محصولات در برابر رطوبت اولین و مهمترین مشخصه آن ها به شمار می رود که توجه مشتریان را جلب می کند.
 2. در ساخت و آماده سازی آن ها از متریال وینیل استفاده می کنند که کیفیت آن ها را به طرز قابل توجهی افزایش می دهد.
 3. این محصولات در برابر گرما و بخار هوای حمام نیز مقاومت دارند و به سادگی آسیب نخواهند دید. از این رو در صنعت معماری از استقبال بالایی برخوردار می باشد.

نحوه شست و شوی کاغذ دیواری

پیش از خرید کاغذ دیواری های قابل شست و شو، باید در خصوص نحوه شست و شوی این محصولات نیز اطلاعاتی به دست آورید. به این ترتیب بهتر می توانید، در خصوص خرید آن ها تصمیم گیری کنید. در بازارهای فروش انواع کاغذ دیواری های کلاسیک، داماسک، کاغذ دیواری های طرح محو و…. ارائه می شوند که هر یک از آن ها با روش های شست و شوی به خصوصی ارائه می شوند. مدل های کاغذ دیواری شست و شو شونده نیز در این میان جای می گیرند که روش های به خصوصی برای تمیز کردن هر یک از آن ها وجود دارد.

این محصولات در دنیای امروز برای دیزاین هر چه بهتر محیط ساختمان ها به کار می روند. بر روی برخی از آن ها نقش های برجسته و غیر برجسته ای وجود دارند که گاهی تمیز کردن و نظافت آن ها را دشوار می کند. برخی افراد برای تمیز کردن آن ها از ابزارهای ساده ای مانند بخار شوی استفاده می کنند که موجب سهولت در کار شده و می تواند فرایند نظافت این محصولات را ساده تر سازند.

نحوه تشخیص کاغذ دیواری های قابل شستشو

کاغذ دیواری ایرانی قابل شستشو با مشخصه های به خصوصی ارائه می شوند. به همین خاطر برای تشخیص آن ها باید به برخی از فاکتورهای مربوط به خرید آن ها دقت داشته باشید. برای این منظور باید بر روی یک قسمت از این محصولات آزمایش ساده ای انجام دهید تا نوع و مدل این اقلام مشخص شود. برای این منظور یک یا دو قطره مایع ظرفشویی را با آب ترکیب کنید و بر روی قسمتی از کاغذ دیواری بزنید. در صورتی که این محلول بر روی کاغذ دیواری شما پخش شود و یا سبب مرطوب شدن سطح آن شود، باید از شست و شوی آن خودداری کنید.

در صورتی که قصد نظافت کاغذ دیواری های غیر قابل شست و شو را داشته باشید، باید از استفاده از مواد شوینده و لکه بر مانند مایع ظرفشویی بر ساختار آن ها خودداری کنید. پس از اطمینان از نوع و مدل این محصولات باید به فرایند شست و شوی مداوم آن ها دقت داشته باشید. این محصولات باید به صورت هفتگی گردگیری و نظافت شوند. برای تشخیص این محصولات در بازارهای فروش باید به قیمت کاغذ دیواری قابل شستشو سه بعدی دقت داشته باشید. بهتر است بدانید برای شست و شوی هر یک از مدل های کاغذ دیواری، نباید از مواد سفید کننده استفاده کنید.

مزایای استفاده از کاغذ دیواری قابل شستشو

مزیت های مهم این محصولات همواره سبب جلب توجه مشتریان می شود. برخی از مهمترین مزایای استفاده از این اقلام به شرح زیر می باشند:

 1. این اقلام در برابر حرارت و آتش مقاومت بسیار بالایی دارند و به همین خاطر نیز در برابر آتش و حرارت آسیب چندانی نمی بینند.
 2. سازگاری این مواد در برابر حرارت نیز یکی از مهمترین مزایای استفاده از آن ها به شمار می رود. این اقلام با مواد باکیفیت و دوست دار محیط زیست تولید شده اند.
 3. قابلیت شست و شوی این کاغذهای دیواری سبب سهولت در استفاده از آن ها می شود.
 4. لایه محافظ وینیل کار شده در این محصول، موجب جلوگیری از نفوذ گرد و غبار به اعماق کاغذ دیواری می شود و طول عمر و دوام آن را به طرز قابل توجهی افزایش می دهد.
 5. این مدل کاغذ دیواری ها کمتر در معرض آسیب های مکانیکی قرار می گیرند و از دوام بالایی برخوردار هستند.

نکات مهم استفاده از کاغذ دیواری های قابل شست  و شو

کاغذ دیواری قابل شستشو با روش ساده ای بر روی دیوارهای منزل یا محل کار شما نصب می شود. اما در این فرایند باید به چند نکته ساده و کاربردی دقت داشته باشید:

 1. برای نصب آن ها بر روی دیوار ابتدا باید همه نقص ها و معایب روی دیوار را برطرف کنید. از بین بردن نقایص دیوار برای نصب این کاغذها بسیار مهم تلقی می شود. در صورت عدم رسیدگی به این مهم نصب این کاغذها دشوارتر خواهد شد.
 2. برای نصب آن ها باید حتما از نصابان حرفه ای کمک بگیرید.
 3. استفاده از چسب های مخصوص نیز در این فرایند اهمیت دارد. بهتر است این متریال به گونه ای انتخاب شوند که هیچ گونه آلودگی در محیط ایجاد نکنند.

معایب استفاده از کاغذ دیواری قابل شستشو

استفاده از این مدل کاغذ دیواری معایبی نیز به همراه دارد که گاهی کاربران را برای استفاده از آن ها در مضیقه قرار می دهد. از جمله آن ها می توان به قیمت بالای این کالا اشاره کرد. هزینه خرید این مدل کاغذ دیواری بیشتر از مدل های معمولی است. کاغذ دیواری قابل شستشو در میان کالاهای لوکس طبقه بندی می شود و خرید آن به بودجه بالایی نیاز دارد. در عوض مدت زمان ماندگاری این محصول نسبت به سایر کالاهای موجود بیشتر است. مصرف کنندگان با خرید این کالا تا سال ها نیازی به خرید کاغذ دیواری جدید نخواهند داشت.

معایب استفاده از کاغذ دیواری قابل شستشو

انواع کاغذ دیواری های قابل شست و شو

این محصولات در مدل های متنوعی ارائه می شوند. در ساخت و آماده سازی هر یک از آن ها از متریال به خصوصی استفاده شده است که فرایند ساخت و آماده سازی آن ها را با روش های منحصر به فردی همراه کرده اند. برخی از آن ها با پوشش های وینیلی ارائه می شوند که نقش موثری در خنثی کردن رطوبت بر سطح رویی کاغذ دیواری دارد. این مدل محصولات را در بازارهای تجاری با نام کاغذ دیواری پی وی سی نیز می شناسند.

 مدل دیگر این محصولات انواع کاغذهای روکش پارچه ای و کاغذ دیواری مخملی نیز در این میان قرار می گیرند که روش های نظافت ساده ای دارند. انواع آن ها در طرح ها و رنگ های متنوعی ارائه می شوند. انواع کاغذ دیواری هایی وینیل فابریک بک نیز در این میان قرار می گیرند که از محصولات جدید عرصه معماری به شمار می روند. این محصولات با روکش های جامدی ارائه می شوند که کیفیت ساختار کاغذهای دیواری را افزایش می دهند.

کاغذهای وینیل سخت و جامد نیز در این میان قرار می گیرند که به عنوان کاغذ دیواری های لمینتی ارائه می شوند. بر روی آن ها از مواد جامد و سختی استفاده شده است. به طور کی این کاغذ دیواری ها روکش محکم و مقاومی دارند.

جمع بندی درباره  کاغذ دیواری قابل شستشو

کاغذ دیواری قابل شستشو برای استفاده در بسیاری از محیط های مسکونی، محیط های کاری و… به کار برده می شوند و  ازکیفیت قابل توجهی برخوردار هستند. این کاغذهای دیواری، در مدل ها و رنگ های متنوعی ارائه می شوند و قیمت هر یک از آن ها نیز متفاوت است. هزینه خرید و فروش این اقلام بسته به طراحی ساختار و برجسته یا غیر برجسته بودن آن ها تعیین می شود و نرخ ثابتی برای آن ها وجود ندارد. این محصولات بسیار بادوام و مقاوم هستند و به همین سبب مورد توجه قرار گرفته اند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *