کاغذ دیواری پشت تلویزیون

انواع مدل های کاغذ دیواری پشت تلویزیون

کاغذ دیواری پشت تلویزیون

امروزه انواع مدل‌ های کاغذ دیواری پشت تلویزیون در طرح‌‌ و رنگ‌ های متنوع به بازار  عرضه شده اند. این تنوع محصولات موجب شده است که انتخاب را برای فرد سخت تر شود. کاغذهای دیواری یکی از محبوب ترین تجهیزات برای طراحی دکوراسیون داخلی هستند. یکی از مهم ترین دیوارهای داخل خانه، دیواری است که قرار است تلویزیون در آنجا قرار داشته باشد. پس اگر قصد انتخاب بهترین کاغذ دیواری برای پشت تلویزیون را دارید، در ادامه ما را دنبال کنید.

کاغذ دیواری پشت تلویزیون چیست؟

کاغذ دیواری پشت تلویزیون با سایر کاغذ دیواری های موجود در بازار فرق دارد. چون کانون توجه در خانه تلویزیون است،  در نتیجه باید کاغذ دیواری مناسب را برای پشت آن انتخاب کنید. کاغذ دیواری پشت تلویزیون می تواند دیوار پشت تلویزیون را از سادگی خارج کند و زیبایی و جلوه خاصی را به آن ببخشد. توصیه می شود که هنگام انتخاب آن، از طرح های خیلی شلوغ استفاده نکنید؛ زیرا صفحه تلویزیون پر از تصاویر است و اگر کاغذ دیواری نیز شلوغ باشد، بعد از مدت زمان طولانی چشم فرد را خسته می کند.

کاغذ دیواری های مناسب برای پشت تلویزیون را در مدل های مختلف تولید می کنند، در این صورت بر اساس طرح، جنس، رنگ و … تنوع بسیار زیادی دارند. هنگامی که قصد دارید کاغذ دیواری مناسب برای پشت تلویزیون خریداری کنید، به سبک دکوراسیون داخلی خانه خود دقت کنید تا باعث ایجاد هماهنگی شود. طرح گل یک طرح مناسب برای کاغذ دیواری های پشت تلویزیون است که محیطی شاد و جذاب را ایجاد می کند.

ویژگی های کاغذ دیواری پشت تلویزیون

کاغذ دیواری ها به عنوان یکی از لوکس ترین تجهیزات ساختمانی شناخته شده اند که امروزه در اکثر منازل موردتفاده قرار می گیرند. بعضی از ویژگی های مهم این محصول عبارت است از:

 • قابلیت شستشو: یکی از ویژگی های مهم یک کاغذ دیواری، این است که قابلیت شستشو دارد. این کاغذ دیواری ها را می توان با آب و دستمال نمناک و همچنین با استفاده از مواد شوینده مختلف تمیز کرد.
 • مقاوم در برابر خط و خش و پارگی: کاغذ دیواری های مناسب، با توجه به روکش پلاستیکی که دارند، در برابر خراش های سطحی بسیار مقاوم هستند. همچنین این مورد مانع پارگی گسترده کاغذ دیواری می شود. تنها در مواقعی پارگی ایجاد می شود که با یک وسیله تیز مانند کاتر یا چاقو بر روی سطح آن پارگی ایجاد کنید.
 • قابلیت ترمیم: در مواقعی که کاغذ دیواری دچار پارگی شود، می توانید با استفاده از مقداری چسب آن را ترمیم کنید.
 • ضد حریق بودن: این مواد در برابر آتش مقاومت بسیار زیادی دارند و کمتر دچار سوختگی می شوند. این مورد باعث می شود که آتش سوزی درون ساختمان افزایش پیدا نکند.
 • قابلیت تعویض و نصب مجدد: در صورتی که از کاغذ دیواری خانه خود خسته شده اید، می توانید آن را تعویض کنید و یک طرح مناسب و جذاب را با توجه به سلیقه خود انتخاب نمایید.
کاغذ دیواری پشت تلویزیون

انواع مدل ‌های کاغذ دیواری مناسب برای پشت تلویزیون

با توجه به پیشرفت مواد و تجهیزات، امروزه کاغذ دیواری ها را در مدل های مختلف طراحی می کنند. در این صورت افراد می توانند با توجه به سلیقه خود بهترین گزینه را انتخاب نمایند. برخی از مدل های پرکاربرد از کاغذ دیواری برای پشت تلویزیون عبارت است از:

 • کاغذ دیواری طرح سنگ: رنگ این نوع کاغذ دیواری طوسی است که می توان آن را با مبلمان سفید و کرم، صندلی قرمز و فرش کرم رنگ هماهنگ کرد. طرح های این مدل کاغذ دیواری بسیار زیاد است و بیشتر در خانه های مجلل به کار می روند.
 • کاغذ دیواری طرح‌ های هندسی: کاغذ دیواری‌ های طرح هندسی جزو مواردی هستند که طرفداران بسیار زیادی دارند. این مدل کاغذ دیواری‌ ها بسیار متنوع هستند و برای هر نوع سلیقه ای مناسب می باشند. اشکال هندسی ساده و پیچیده در این نوع کاغذ دیواری ها وجود دارد که دیوار پشت تلویزیون را شلوغ نمی کند و افراد را در زمان تماشا تلویزیون خسته نمی کند.
 • کاغذ دیواری طرح گل و برگ: کاغذ دیواری‌ های طرح گل و برگ دارای تنوع فوق العاده زیادی هستند. این مدل کاغذ دیواری‌ ها را با برگ و گل‌ های کوچک تا بزرگ طراحی می کنند. برای خانه‌ هایی که دارای پرده و مبلمان مدرن هستند، استفاده از این کاغذ دیواری ها بسیار مناسب است. اگر از کاغذ دیواری‌ های با برگ و گل‌ های بزرگ استفاده کنید، فضا خانه بزرگتر نشان داده می شود.
 •  کاغذ دیواری پوستری: یک‌ کاغذ دیواری مدرن است که معمولا در اندازه بزرگ طراحی می شود. کاغذ دیواری پوستری را می توانید با تصویر مورد علاقه خود طراحی کنید و آن را در پشت دیوار نصب نمایید. قیمت این کاغذ دیواری ها بیشتر از سایر کاغذ دیواری ها است و طرح و نقش آن را می توانید بر اساس سلیقه خود انتخاب کنید.
 • کاغذ دیواری سه بعدی: یک مدل جذاب از کاغذ دیواری هستند که در بین مردم محبوبیت بسیار زیادی دارند. ان محصول می تواند جذابیت و زیبایی را به محیط ببخشد. برای خانه های مجلل استفاده از این کاغذ دیواری ها گزینه ای مناسب محسوب می شود.
 • کاغذ دیواری طرح برجسته: این مدل کاغذ دیواری ها جذابیت بسیار زیادی به دیوار می بخشند‌.  کاغذ دیواری طرح برجسته را می توانید بر اساس سلیقه خود در مدل های مختلف اجرا کنید. البته باید توجه داشته باشید که تمیز کردن آن ها سخت است‌.
 • کاغذ دیواری ساده: این نوع کاغذ دیواری ها بسیار ساده هستند و به صورت تک رنگ طراحی می شوند. معمولا این کاغذ دیواری ها محیط را خسته کننده نمی کنند. قیمت این محصول نسبت به سایر مدل‌ ها پایین تر است و تنوع بسیار زیادی دارد. نظافت و تمیز کردن کاغذ دیواری ساده بسیار راحت است.

مزیت های استفاده از کاغذ دیواری در پشت تلویزیون

معمولا استفاده از کاغذ دیواری به جای رنگ در پشت تلویزیون، مزیت های بسیار زیادی دارد. یکی از اصلی ترین چالش‌ هایی که همیشه در طراحی دکوراسیون خانه، فکر افراد را به خود مشغول می کند، انتخاب بهترین مواد برای طراحی دیوارهای خانه است. معمولا استفاده از رنگ که قدمت زیادی دارد و مدت‌هاست به عنوان پوشش بر روی دیوار مورد استفاده قرار می‌ گیرد، ویژگی های منحصر به فردی دارد. اما در دنیا امروزه افراد کمتری از رنگ ها به عنوان پوشش بر روی دیوار استفاده می کنند. برخی از مزیت های این محصول عبارت است از:

 • کاغذهای دیواری ظاهری زیبا و جذاب به دیوارها می بخشد.
 • اجرا کاغذ دیواری گزینه‌ ای بسیار مناسب به عنوان جایگزین برای رنگ است.
 • این محصولات دارای قیمت مناسب تری هستند و نسبت به رنگ کردن دشواری های کمتری دارند.
 • استفاده از کاغذ دیواری بر روی دیوار در مدت زمان بسیار کمی انجام می شود و جذابیت و طرح های آن بسیار بیشتر از رنگ است.
 • با توجه به تنوع زیاد محصولات هر فردی می تواند با تا توجه به سلیقه خود، بهترین طرح و رنگ ها را برای خانه خود انتخاب کند.

نکات مهم برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب پشت تلویزیون

پیش از انتخاب یک مدل کاغذ دیواری برای پشت تلویزیون در سایت نیپا، باید به نکات مهم در این زمینه توجه داشته باشید. شما باید قبل از اقدام برای خرید، به مواردی همچون طرح، رنگ کاغذ دیواری، سبک دکوراسیون داخلی و غیره توجه داشته باشید. توجه به این نکات به شما کمک می‌ کند تا با اطمینان بیشتری برای خرید محصول مورد نیاز خود اقدام کنید.  بعضی از این نکات مهم و کاربردی عبارت است از:

 • رنگ کاغذ دیواری: رنگ کاغذ دیواری یکی از مهم‌ ترین نکاتی است که باید به آن دقت داشته باشید. رنگ کاغذ دیواری مناسب برای پشت تلویزیون باید با رنگ وسایل موجود در خانه هماهنگ باشد. در این صورت جذابیت خانه را بیشتر می کند.
 • طرح کاغذ دیواری: انتخاب یک طرح برای کاغذ دیواری به سلیقه اشخاص بستگی دارد. بیشتر از طرح ساده استفاده کنید که محیط را خسته کننده نکند. همچنین برای دکوراسیون داخلی کوچک، توصیه می شود طرح های روشن را برای خانه انتخاب کنید.
 • جنس کاغذ دیواری: امروزه کاغذ دیواری ها در جنس خود دارای تنوع زیادی هستند. کاغذ دیواری‌ ها از نظر ساخت، تنوع زیادی دارند که معمولا دارای دو لایه زیرین و روکش هستند. اما امروزه کاغذ دیواری، تک‌ لایه و سه‌ لایه هم در بازار مصرف وجود دارد.
 • هماهنگی کاغذ دیواری با کفپوش خانه: بهتر است که کاغذ دیواری پشت تلویزیون خود را هماهنگ با کفپوش ها انتخاب کنید. اگر کفپوش شما دارای طرح‌ های پیچیده است، از کاغذ دیواری‌ های ساده استفاده کنید. همچنین اگر کفپوش‌ های خانه ساده هستند، توصیه می شود کاغذ دیواری طرح دار را انتخاب کنید.

قیمت کاغذ دیواری مناسب برای پشت تلویزیون

با توجه به افزایش قیمت کلیه اجناس موجود در بازار، افزایش قیمت در زمینه کاغذ دیواری ها هم دور از انتظار نیست. باید توجه داشته باشید که کاغذ دیواری های مناسب برای پشت تلویزیون دارای تنوع بسیار زیادی هستند و تعیین قیمت ها به موارد بسیار زیادی بستگی دارد. در این صورت نمی توانید قیمت ها را به راحتی تغیبن کنید؛ زیرا تعیین عوامل تاثیر گذار دشوار است.

با توجه به اینکه کاغذ دیواری از جنس های مختلف تولید می شود، پس با توجه به نوع کیفیتی که دارد قیمت ها متفاوت هستند. هر چه کیفیت یک محصول بالاتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر می شود. اما باید توجه داشته باشید که قیمت های بالا نشان از کیفیت بالا محصول نیست؛ زیرا امروزه افراد سودجو در بازار افزایش پیدا کرده اند که محصولات تقلبی را با قیمت بالا عرضه می کنند.

سخن پایانی

امروزه افراد به طراحی دکوراسیون داخلی اهمیت بسیار زیادی می دهند. طراحی دیوارها، به خصوص دیوار پشت تلویزیون در جذابیت و زیبایی دکوراسیون تاثیر بسیار زیادی دارد. امروزه کاغذ دیواری ها را در طرح و رنگ های متنوع طراحی می کنند که می تواند پاسخگوی سلایق متفاوت باشد. شما می توانید جهت خرید بهترین و زیباترین کاغذ دیواری پشت تلویزیون با شماره های درج شده تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *