دکوراسیون ویلای دوبلکس

این روزها تمایل افراد به ساختن و یا خرید ویلاهای دوبلکس بسیار زیاد شده است؛ زیرا این سبک از ساختمان ها بسیار شیک هستند و طرفداران بسیار زیادی دارند. اگر شما هم به تازگی یک ویلای دوبلکس خریده اید و نمی دانید که دقیقا چطور باید فضای داخل آن را طراحی کنید، نگران نباشید. ما در این مطلب هر آنچه که نیاز است درباره طراحی دکوراسیون یک ویلای دوبلکس بدانید را برایتان آورده ایم. پس اگر قصد انجام یک دیزاین خاص، شیک و حرفه ای را دارید، با ما همراه باشید.

دکوراسیون ویلای دوبلکس

ویلاهای دوبلکس از زیباترین ویلاها به حساب می آیند. اما در عین حال طراحی داخلی آن ها نسبت به سایر ویلاها سخت تر است و باید به جزئیات با دقت بیشتری رسیدگی کرد. چند مورد ایده هایی که می توانید در طراحی ویلای دوبلکس خود عملی کنید شامل موارد زیر می شود:

 1. انتخاب پله مناسب

به جرئت می توان گفت انتخاب پله مناسب از مهم ترین بخش های طراحی یک ویلای دوبلکس به حساب می آید. راه پله های چوبی از زیباترین راه پله ها هستند و ما آن را به شما پیشنهاد می کنیم. از آینه کاری بر روی دیوارهای کنار آینه غافل نشوید؛ زیرا آینه جذابیت فضا را چند برابر می کند. اگر کودک دارید و می خواهید برای ایمنی بیشتر در کنار پله ها نرده نصب کنید، می توانید از نرده های شیشه ای نامرئی استفاده کنید که ظاهر راه پله شما را باشکوه تر کند.

 • انتخاب رنگ

انتخاب یک رنگ مناسب بر روی ظاهر تمام محیط خانه شما اثر می گذارد. در ادامه چند مورد از رنگ های رایج و بهترین مناطق خانه برای استفاده از آن ها را ذکر کرده ایم.

 • رنگ آبی: رنگ آبی روشن به جهت حس آرامشی که ایجاد می کند، گزینه مناسبی برای فضای اتاق خواب شما است. ترکیب آبی روشن با آبی تیره فضای اتاق خواب شما را بسیار زیبا خواهد کرد.
 • رنگ های پاستیلی: رنگ های پاستیلی در طراحی ویلاهای دوبلکس کاربرد گسترده ای دارند. این رنگ ها به خصوص برای آشپزخانه و محیطی که برای خوردن غذا در نظر گرفته شده اند، بسیار مناسب است.
 • رنگ سفید: رنگ سفید مناسب هر خانه و هر فضایی است و ترکیب آن با رنگ های دیگر عالی می شود. اگر ویلای دوبلکس شما کوچک است، استفاده از رنگ سفید برای دیوارها و سقف ها موجب ایجاد یک دید بزرگتری در چشم بیننده می شود.

فضاهای خانه دوبلکس و دکوراسیون ویلای دوبلکس

یک خانه یا ویلای دوبلکس از فضاهای مختلفی تشکیل می شود که هر کدام دکوراسیون خاص خود را دارد و نمی توان از یک ایده یا طرح برای کل محیط خانه استفاده کرد. در واقع طراحی متفاوت نقاط مختلف خانه با تنوعی که ایجاد می کند، می تواند بر جذابیت و شیک بودن خانه شما به مقدار زیادی بیافزاید. تعدادی از این فضاها عبارتند از:

 1. محیط ناهار خوری

مهم ترین بخش محیطی که برای وعده های غذایی در نظر گرفته می شود، میز ناهار خوری آن است. طرح های چوبی همیشه محبوبیت خاص خود را داشته است و محیط را تجملاتی تر نشان می دهد. هم چنین بهتر است میزهای چوبی را با ارتفاع بلند تهیه کنید. اگر می خواهید فضا بزرگ تر و دلبازتر به نظر برسد، از رنگ های روشن تر چوب بهره بگیرید. برای صندلی های کنار میز پیشنهاد می شود یک ضلع میز را به گذاشتن نیمکت چوبی اختصاص دهید و در کنار اضلاع دیگر میز صندلی های تک نفره قرار دهید.

 • محیط پذیرایی

برای مبلمان خانه می توانید از طرح های مینیمال که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است، استفاده کنید. برای طراحی دکوراسیون ویلاهای دوبلس انتخاب مبلمان هایی با رویه لمسه کاری شده می تواند جلوه بسیار شیکی را به فضا هدیه دهد. سعی کنید برای تکمیل این فضاها از یک سری وسایل جانبی کوچک مانند گلدان، میز وسط و غیره استفاده کنید. در این صورت دکوراسیون بی نقصی خواهید داشت. معمولا گیاهان سانسوریا، پرنده بهشتی و گیاه رونده پتوس را برای تکمیل جزئیات در پذیرایی قرار می دهند.

 • انتخاب آینه

اضافه کردن آینه به فضای ویلاهای دوبلکس موجب ایجاد یک دید بزرگتری از محیط می شود. از این آینه ها می توانید در فضای نشیمن و دیوار کنار راه پله استفاده کنید.

انتخاب مبلمان  ویلای دوبلکس ودکوراسیون ویلای دوبلکس

مهم ترین قسمت پذیرایی و نشیمن، مبلمان آن است. انتخاب نوع مبلمان مورد استفاده در آن به متراژ خانه، سبک طراحی و رنگ آمیزی بستگی دارد؛ بنابراین سعی کنید در انتخاب مبلمان ویلای دوبلکس خود به سایر اجزای وابسته به آن دقت بیشتری داشته باشید.

اگر اتاق نشیمن شما بزرگ است می توانید از مبل هایی با طراحی سلطنتی استفاده کنید یا اینکه مبل های راحتی در ابعاد بزرگ را تهیه کنید. اما باید این مبلمان با فضای نشیمن از نظر اندازه تناسب داشته باشند. همچنین می توانید در کنار این مبل های بزرگ پاف یا مبل های عثمانی نیز قرار دهید. اما بهتر است نوع چرمی یا مخملی آن که دارای پایه های چوبی هستند را استفاده کنید. این دو می تواند جلوه سلطنتی ویلای شما را دوچندان نماید.

انتخاب مبلمان  ویلای دوبلکس

طراحی اتاق خواب ویلا

بدون شک اتاق خواب از مهم ترین بخش های یک ویلا و خانه به حساب می آید که امروزه نیز توسط طراحان دکوراسیون داخلی به شدت مورد توجه قرار گرفته است. بخش های مهم یک اتاق خواب شامل تخت خواب و کمد دیواری می شود. در این بخش به طور جداگانه به بررسی آن ها می پردازیم.

 • تخت خواب

تخت خواب محلی برای رها کردن تمام دغدغه های و سختی های طول روز و استراحت برای چند ساعت است؛ بنابراین در انتخاب آن علاوه بر زیبایی باید راحتی آن را نیز در نظر بگیرید. برای انتخاب تخت خواب به اندازه اتاق خواب ویلای دوبلکس خود توجه کنید. خیلی مهم است که تخت خواب کل محیط اتاق را اشغال نکند و فضایی را در اطراف خود باقی بگذارد. اگر هم اتاقتان کوچک است، می توانید تخت خواب های تاشو تهیه کنید. جهت چیدمان اتاق خواب، بهتر است تخت را در مجاورت با پنجره اتاق قرار ندهید تا آرامشتان هنگام خواب مختل نشود. فاصله تخت با فرش یا گلیم اتاق باید به حدی باشد که پس از بیدار شدن بتوانید پاهای خود را بر روی آن قرار دهید.

برای این که یک دیزاین جذابی را به وجود بیاورید، نباید تمام توجه خود را بر روی وسایل بزرگ خانه قرار دهید. جزئیات هم به اندازه آن ها مهم و تعیین کننده نتیجه طراحی شما هستند. یکی از این جزئیات و وسایل جانبی همراه تخت خواب مانند میز پاتختی است که می توان بر روی آن یک آباژور زیبا قرار داد. هم چنین کشوهایی که برای این میزها طراحی شده اند، کارایی بسیار خوبی دارند.

کمد دیواری

بهتر است برای ویلاهای دوبلکس، کمد دیواری های بزرگی ساخته شود. برای شیک تر شدن ظاهر کمد دیواری می توانید قسمتی از آن را به نصب کشو یا آینه اختصاص دهید. درب های کشویی از درب های سنتی نیز زیباتر به نظر می رسند.

پیشنهادما: جدیدترین دکور ویلا 2022

طراحی حیاط ویلای دوبلکس

خانه های ویلایی بر خلاف خانه های آپارتمانی دارای حیاط هستند. این موضوع است  که زیبایی زندگی در این ساختمان ها را چندین برابر می کند. تصور کنید عصر یک روز پاییزی را در حالی که در گوشه ای حیاط نشسته و  قهوه ای را که درست کرده اید را در دست دارید، حتی خیالش هم انسان را به وجد می آورد؛ بنابراین قطعا طراحی حیاط یک ویلای دوبلکس به اندازه طراحی دکوراسیون داخلی آن با اهمیت محسوب می شود. در این بخش با ایده های خلاقانه ای طراحی یک حیاط زیبا آشنا خواهید شد.

 • زمین حیاط را با چمن مصنوعی یا طبیعی پوشش دهید و بر روی آن یک جوی پر پیچ و خمی را طراحی کنید که در انتهای مسیر به یک حوض کوچک و زیبا می رسد.

مبلمان هایی وجود دارند که که مخصوص ویلاهای دوبلکس طراحی شده اند، پس حتما آن را تهیه کنید. رنگ مبلمان را به گونه ای انتخاب کنید که در کنار فضای طبیعت اطرافش یک هماهنگی چشم نوازی را به وجود آورد. اگر قصد گذاشتن مبلمان در حیاط را ندارید، می توانید از میزهای چند نفره به همراه صندلی استفاده کنید. قرار دادن این میز در میان درختان حیاط  حس خوب باهم بودن را به شما و دوستانتان هدیه می کند.

 • می توانید با کمک سنگ فرش بر روی چمن مسیرهایی را درست کنید که در نهایت به نقاط مختلف ویلا می رسد.
 • طراحی های جدید به گونه ای هستند که شما می توانید در هر قسمتی از حیاط خود یک باغچه کوچک درست کنید. پس از داشتن تعدادی باغچه کوچک با گیاهان خوش رنگ و بو غافل نشوید.
 • اگر حیاط بزرگی دارید می توانید یک آلاچیق هم در آن قرار دهید.

سخن پایانی دکوراسیون ویلای دوبلکس

همیشه این را در نظر داشته باشید که یک ویلای دوبلکس هر چقدر هم که نقشه ساختمانی زیبا و مدرنی داشته باشد، اگر از فضای داخلی آن به درستی بهره گرفته نشود و طراحی دکوراسیون مناسبی نداشته باشد باز هم جذاب و شیک به نظر نمی رسد؛ بنابراین سعی کنید تکنیک های طراحی دکوراسیون ویلای دوبلکس را که برایتان شرح داده ایم را اجرا کنید. با مقایسه کردن قبل و بعد این طراحی خود متوجه تاثیر این حرفه در چشم انداز ساختمانی خواهید شد.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *