ایده هایی برای نصب قاب عکس

ایده هایی برای نصب قاب عکس

یکی از کارهایی که می توانید برای زیبا شدن دکوراسیون خانه خود انجام دهید، نصب قاب عکس های خانوادگی و دوستانه است. شما می توانید با چند راهکار ساده، قاب عکس های خود را به روش های خلاقانه ای رو دیوارهای خانه خود نصب کنید و از زیبایی آن ها لذت ببرید. در ادامه این مقاله چند راهکار جالب برای نصب قاب عکس ارائه داده ایم.

انتخاب تابلوها و طرح های متنوع

امروزه انتخاب های بسیار زیادی برای طرح داخل تابلوها وجود دارد؛ بنابراین نیاز نیست که تابلو شما حتما حاوی یک عکس، نقاشی یا تابلو فرش باشد. بلکه می توانید از موارد خلاقانه دیگری همچون تکه ای از یک روزنامه، قسمتی از یک پارچه یا دستمال قدیمی، قسمتی از خاطرات یا هر چیز دیگری که به نظر شما خاص و زیبا است، استفاده کنید.

استفاده از چند قاب در کنار یکدیگر

شما می توانید از چند قاب با اندازه ها و جنس های مشابه در کنار یکدیگر استفاده کنید. این کار باعث ایجاد یک هارمونی و دکوراسیون زیبا در خانه شما می شود؛ همچنین توجه داشته باشید که طرح داخل تابلوها هم مشابه باشد.

انتخاب تصویر زمینه یکسان برای قاب های عکس غیر همسان

اگر می خواهید تعداد تابلو را در کنار یکدیگر نصب کنید که از نظر طرح تابلو و جنس و اندازه قاب ها اصلا به یکدیگر شباهت ندارند، برای جلوگیری از شلوغی و به هم ریختگی دیوار می توانید برای آن ها تصویر زمینه یکسان و یک رنگ درست کنید. برای این کار می توانید مثلا چند مقوای سفید یا کرمی تهیه کنید و داخل تابلو زیر عکس ها بگذارید تا در حاشیه اطراف عکس ها مشخص باشند.

از عکس هایی با تم یکسان استفاده کنید

از عکس هایی با تم یکسان استفاده کنید

یکی دیگر از کارهایی که می توانید برای هر چه زیباتر دیده شدن دکوراسیون خانه خود انجام دهید، استفاده از عکس هایی با تم رنگی یکسان است. به طور مثال می توانید تمام عکس های خود را به صورت سیاه سفید چاپ کنید. همچنین می توانید از تصاویر یا نقاشی هایی استفاده کنید که تنها از دو سه رنگ مخصوص در آن ها استفاده شده است. اگر دکوراسیون خانه شما ساده و بسیار مدرن است، این کار می تواند زیبایی بیشتری به آن بدهد.

نصب قاب عکس های مشابه یا متضاد با دیوار

برای نصب قاب عکس های چند تایی می توانید هنگام انتخاب رنگ قاب، به متضاد یا مشابه بودن آن با دیوار توجه کنید. به طور مثال اگر دیوار شما سفید است، می توانید تمام قاب عکس های خود را به رنگ سفید تهیه کنید تا یک هامورنی مشابه با دیوار شما ایجاد کند و چهره ملیحی به خانه بدهد. علاوه بر این، انتخاب دیگر شما این است که رنگ قاب های خود را کاملا متصاد با دیوار انتخاب کنید. به طور مثال اگر دیوار شما سفید است، تمام قاب های خود را به رنگ مشکی انتخاب کنید تا تضاد جالبی ایجاد شود.

به نوع دکوراسیون خانه توجه کنید

قبل از انتخاب طرح برای تابلوهای خود، لازم است که به نوع دکوراسیون خانه خود توجه کنید. دکوراسیون خانه شما ممکن است سنتی، مدرن، کلاسیک و… باشد. اگر طرح تابلوهای شما به نوع دکوراسیون خانه نخورد، ممکن چهره جالبی ایجاد نکند.اگر دکوراسیونخانه شما سنتی است، می توانید از تابلو فرش ها، نقاشی های مینیاتوری، پارچه ها یا دستمال های قدیمی، طرح انواع سکه های قدیمی، تابلو خط ها و… استفاده کنید. اما اگر دکوراسیون شما مدرن است، می توانید از انواع عکس ها، تکه های روزنامه، نقاشی های مدرن و ساده، نقاشه های جغرافیایی، نقشه های گنج و… استفاده کنید.

به نوع دکوراسیون خانه توجه کنید

نصب قاب ها به صورت موازی

یکی دیگر از کارهایی که می توانید هنگام نصب قاب انجام دهید، نصب آن ها به صورت موازی است. برای این کار لازم است که چند قاب بردارید و آن ها را در کنار یکدیگر و به موازات هم قرار دهید تا یک شکل مربع یا مستطیل بزرگ ایجاد شود. بدین منظور باید تعداد قاب های خود را زوج انتخاب کنید تا بتوانند دوتا دوتا در کنار یکدیگر قرار بگیرند. اگر قصد دارید قاب های خود را به صورت موازی نصب کنید، فاصله آن ها از یکدیگر باید بسیار کم باشد. در واقع با نصب قاب به این روش، شما مجموعه ای از عکس ها را درست می کنید که باید با هم و در کنار یکدیگر دیده شوند.

کنار هم نصب کردن تصادفی و بی نظم قاب ها

گاهی اوقات هم مرتب نکردن قاب ها و کنار هم قرار گرفتن آن ها به صورت بی نظم و بی قاعده، می تواند زیبایی منحصر به فردی را ایجاد کند. به طور مثال اگر چند قاب با اندازه های ریز و درست دارید که اصلا با هم نظم خاصی را ایجاد نمی کنند، می توانید آن ها را به صورت نامنظم و پراکنده در کنار یکدیگر نصب کنید. همچنین می توانید تعدادی از قاب های خود را که به این صورت هستند، در کنار هم روی یک طبقه یا شلف قرار بدهید‌.

استفاده از گیاهان خشک شده و تزئینات

یکی دیگر از مواردی که می توانید به جای عکس برای تابلوهای خود انتخاب کنید، استفاده از گل و گیاهان خشک شده است. شما می توانید گل ها یا گیاهان محبوب و خاطره انگیز خود را در آفتاب خشک کنید و پس از آن با یک چیدمان زیبا، آن ها را در تابلوهای خود جا دهید و به صورت یک مجموعه روی دیوار نصب کنید.

استفاده از گیاهان خشک شده و تزئینات

سخن پایانی

برای انتخاب تابلو و نصب قاب، نکات ریز و درشتی وجود دارد که اگر آن ها را رعایت کنید و کمی خلاقانه بیاندیشید، می توانید زیبایی خارق العاده به دکوراسیون خانه خود دهید. به صورت کلی قوانین خاصی برای نصب قاب های عکس و تابلوها در خانه وجود ندارد. نکاتی که گفته شد، چند راهکار ساده برای زیباتر دیده شدن دکوراسیون خانه شما بود. توجه داشته باشید که چیدمان دکوراسیون خانه به این خاطر است که زیبایی درون آن لذت ببرید، بنابراین مهم ترین نکته هنگام نصب قاب و تابلو در خانه این است که طبق سلیقه و نظر شما باشد و خودتان از آن لذت ببرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *