دکوراسیون محیط اداری

چند راهکار برای دکوراسیون محیط اداری

محیط اداری یا محیط کار یکی از مکان هایی است که زمان زیادی از وقت شاغلین در آن سپری می شود. به همین جهت دکوراسیون محیط اداری و نحوه ی انتخاب وسایل به همراه شیوه ی چیدمان آن حائز اهمیت زیادی است. دکوراسیون مناسب محیط اداری می تواند تاثیر مهمی در بالا بردن راندمان و کیفیت کار کارمندان داشته باشد. هم چنین محل کار می تواند مقر قراردادهای کاری مهم باشد. وقتی وارد محیط جدیدی می شویم آن چیزی که در بدو ورود توجه ما را به خود جلب می کند و در یک نگاه باعث دریافت حس جذابیت از محیط می شود دکوراسیون محیط اداری است.

به همین دلیل است که در دنیای مدرن امروز اکثر مدیران و صاحبان شرکت های بزرگ سعی در طراحی محیط اداری و کاری خود به شیک ترین و گران ترین حالت ممکن دارند. سبک های گوناگونی برای طراحی دکوراسیون محیط اداری وجود دارند که می توانید برای زیباسازی فضا از آن استفاده کنید. باید این نکته را مدنظر قرار داد که برای طراحی محیط های اداری و چیدمان وسایل و دکوراسیون آن،‌ برخلاف منازل باید نیازها و سلایق مخاطبان را در نظر گرفت. بنابراین یکی از راه های موثر جهت رونق بخشیدن به کسب و کارتان و بستن قراردادهای مهم، طراحی مناسب دکوراسیون اداری است.

دیوارها، مبلمان، نورپردازی و رنگ مناسب در یک طراحی اصولی برای محیط اداری حائز اهمیت است. برای شروع طراحی محیط اداری در مرحله ی اول باید مکان مناسب را انتخاب کنید و سپس ابعاد قسمت های مختلف محیط کاری را اندازه گیری کنید. در مرحله ی بعدی می توانید شروع به تهیه و خرید وسایل و ابزارهای کاربردی محیط کنید. هنگام خرید لوازم مختلف نیز باید تناسب رنگ، ابعاد و طرح های وسایل را مورد توجه قرار دهید تا محیط کاری شما شلوغ و بی نظم نباشد.

دکور اداری ساده

انتخاب رنگ مناسب نیز هنگام تهیه وسایل محیط اداری در زیباسازی و نظم محیط اهمیت زیادی دارد و می تواند باعث جذب مخاطب شود. در محیط های اداری به دلیل فضای خاصی که در آن وجود دارد استفاده از رنگ های ملایم بسیار مناسب است. فضای اداری یک فضای کاملا جدی است و علاوه بر حفظ صمیمیت محیط باید از رنگ هایی استفاده کرد که این جدیت را زیر سوال نبرد.

تاثیر لمسه کاری دیوار بر دکوراسیون محیط اداری

استفاده از لمسه کاری یکی از روش های طراحی دکوراسیون محیط اداری است که می تواند به محل کار و تجارت شما جلوه ی بسیار لوکس و بی نظیری را بدهد. محل کار می تواند قرارگاه بستن قراردادهای کاری مهم و ملاقات های مهم باشد که تاثیر بسیار زیادی در آینده ی کاری شما خواهد داشت. بنابراین بهتر است تا جایی که ممکن است برای طراحی داخلی محیط اداری و کاری از ابزارهای لوکس و باکیفیت طراحی استفاده کنید. این شیوه ی طراحی محیط داخلی در واقع به زبان عامیانه همان دوختن چرم و پارچه روی دیوار است. لمسه کاری جایگزین مناسبی برای کاغذ دیواری است و برای محیط های رسمی کاربرد بیشتری دارد.

در لمسه کاری از پارچه هایی با جنس چرم، حریر، مخمل، تافته، کوبلن و ژاکارد استفاده می شود. لمسه کاری ها نیازمند مراقبت هستند تا کیفیت خود را از دست ندهند. سعی کنید نکات مراقبت از آنها را رعایت کنید تا در اثر بی احتیاطی، سطح کار دچار پارگی نشود. این سبک از بازسازی و زیباسازی دیوار یک سری مزایایی را با خود به همراه دارد. برای مثال وقتی از لمسه کاری بر روی دیوارهای خانه استفاده می کنید عیوب دیوار کاملا پوشانده می شود و به جای آن یک سطح بسیار زیبا، شیک و لاکچری نمایان خواهد شد.

لمسه کاری در نیپا دکوراسیون

استفاده از لمسه کاری می تواند به عنوان یک عایق صدا نیز برای شما و محیط کاری که در آن مشغول هستید، عمل کند. با نصب لمسه بر روی دیوار، صدای محیط خارج از دفتر کاری کم خواهد شد تا آرامش فضای کاری شما حفظ شود. قابلیت شست و شو نیز یکی دیگر از مزایای قابل توجه لمسه کاری است که می تواند با رعایت اصول ایمنی و مراقبت، همیشه ظاهر تمیز و براق خود را حفظ کند.

اگر دیواری که قصد دارید لمسه را روی آن نصب کنید عیوبی مثل رطوبت زدگی و شکستگی دارد ابتدا عیوب را رفع کنید و سپس اقدام به نصب لمسه ی مورد نظر خود بپردازید. شاید فکر کنید هنگام طراحی دکوراسیون محیط اداری فقط برای پوشش دیوارها می توان از لمسه کاری استفاده کرد. در صورتی که کاربرد لمسه ها فقط برای پوشش دیوارهای محیط نیست. شما می توانید برای این که درب های محیط اداری که در آن قرار های کاری مهم خود را تدارک می بینید شیک تر دیده شود، از لمسه کاری بر روی آنها استفاده کنید.

تاثیر مبلمان بر دکوراسیون محیط اداری

برای تهیه ی مبلمان باید از کارهایی که به سبک محیط های اداری طراحی می شوند، استفاده کنید. مبلمان های موجود در بازار به سبک های گوناگون اعم از مدرن و سنتی تولید می شوند. علاوه بر تهیه ی مبلمان متناسب با محیط باید میزها، صندلی ها و کانترها را نیز طبق اصول طراحی دکوراسیون محیط اداری انتخاب کنید. همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم تمامی وسایلی که در محیط کار می گذارید باید از نظر طرح، رنگ، جنس و ساخت با یکدیگر متناسب باشند. می توانید به تناسب دیوارهای محیط اداری از مبل هایی که لمسه دوزی شده اند استفاده کنید. معمولا لمسه دوزی بر روی یک قسمت خاصی از مبلمان صورت می گیرد. لمسه دوزی روی مبل به دو شکل قابل انجام است.

دکوراسیون مدرن

 برخی از تولیدی ها لمسه دوزی را با دست و برخی دیگر از طریق دستگاه انجام می دهند. لمسه دوزی روی مبل علاوه بر جلوه ی فوق العاده شیک، مدرن و رسمی که به محیط اداری شما میدهد، یک سطح انعطاف پذیر و لطیف و نرم را برای نشستن افراد فراهم می کنند.

نکات طراحی دکوراسیون اداری

در این نوشتار بر آن بودیم تا آن چه که برای بازسازی، زیباسازی و طراحی دکوراسیون محیط اداری لازم است بدانید را بیان کنیم. با رعایت نکات گفته شده و ایده گرفتن از مواردی که بیان شد می توانید محیطی گرم، رسمی و چشمگیر را طراحی کنید. و با ایجاد یک فضای بی نظیر کاری و اداری مخاطبان و مراجعان خود را مجذوب کنید. در طراحی محیط اداری و کاری خود سعی کنید ابتدا مخاطبان خود را شناسایی کنید. بهتر است مکانی را برای استراحت پرسنل اداره نیز در نظر بگیرید. همان طور که فضایی برای آشپزخانه و سرویس غذا پیش بینی می شود. به دلیل این که

پرسنل اداری زمان زیادی را در محیط کار سپری می کنند برای رفاه حال آنان و قدردانی از زحماتشان برای استراحت  بهتر است فضای اختصاصی داشته باشیم. با این کار انگیزه ی کارمندان بیشتر و راندمان کاری آنها افزایش می یابد. همچنین احساس امنیت شغلی و توجه به خواسته های پرسنل می تواند موجب ایجاد فضای صمیمی و دوستانه شود. می توانید برای زیباسازی محیط از وجود گل های طبیعی استفاده کنید.

باید در مورد مکان نگهداری گلدان ها و شیوه ی چیدمان آنها دقت کافی را خرج کنید. علاوه بر انتخاب وسایل شیک، لمسه کاری دیوارها، ایجاد فضاهای اختصاصی و… از نورپردازی محیط کاری غافل نشوید. نورپردازی باعث می شود زیبایی وسایلی که در محیط جاسازی شده اند و طرح دیوارها کاملا چشمگیر باشد و عدم نورپردازی مناسب تلاش های شما برای ایجاد یک فضای جدید را هدر می دهد. به تناسب رنگ دیوارهای محیط از کف پوش هایی متناسب با آنها استفاده کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *